RÖVIDEN

Újabb csíki siker

Megvédte címét az U19-es korosztályú labdarúgó Elit Ligában az FK Csíkszereda, amely a péntek délutáni bukaresti döntőben 3–0-ra legyőzte a Kolozsvári Universitateát. Győzelmével az FK Csíkszereda duplázott a hazai klubsorozatokban, a Román-kupa elhódítása után a bajnokságban is diadalmaskodott, és az új idényben is képviselheti az országot az ifjúsági Bajnokok Ligájában, azaz a Youth League-ben. A bajnokság bronzérmét a Konstancai Farul szerezte meg, amely a kisdöntőben szintén 3–0-ra múlta felül a Bukaresti Dinamót. Labdarúgó U19-es Elit Liga, döntő: Kolozsvári U–FK Csíkszereda 0–3 (0–1). Gólszerzők: Biró Tamás (41.), Omar El-Sawy (73.), Csala Róbert (80.). Az FK összeállítása: Karácsony Márk – Marius Bărăbaș, Gergely Botond, Daniel Vereguț, Hadnagy Tamás, Balázs Norbert, Csala Róbert, Bújdosó Szilárd, Omar El-Sawy, Raul Sándor, Biró Tamás. Cserék: Lukács Dániel, Albu Attila, Ketesdi Nimród, Nagy Botond, Szakács Szilárd, Sebestyén Botond, Boné Márk, Andrei Precup, Lucian Bârsan. Edző: Demény Norbert.

Courtois volt a BL-döntő hőse

A spanyol Real Madrid nyerte meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírását, miután a sorozat döntőjében 1–0-ra legyőzte az angol Liverpoolt. Nagy szervezési hibák árnyékolták be a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjét, a világ két legjobb csapatának összecsapása késéssel kezdődött. Beszámolók szerint azért, mert rengeteg néző a kapukon kívülre szorult, miközben sokan belépő nélkül próbáltak bejutni a stadionba. A rendbontók megfékezésére a rendőrök könnygázt is bevetettek. A döntő egyetlen (érvényes) találatát az 59. percben Vinícius Junior szerezte, majd a belga Courtois fantasztikus védésekkel őrizte csapata vékonyka előnyét. A 30 esztendős hálóőr lett a finálé hőse, ugyanis BL-döntőbeli rekordot jelentő kilenc védéssel végül sikerre vezette csapatát. A Real Madrid ezzel története során 14. alkalommal diadalmaskodott a legrangosabb európai kupában. Az ötödik BL-döntőjében szereplő vezetőedző, Carlo Ancelotti rekordot jelentően negyedszer ért fel a csúcsra. Karim Benzema, a Real francia csatára 15 góljával lett a 2021–2022-es sorozat legeredményesebb játékosa.