Molnártalálkozó a Malomkertben
Az előzőnél jóval nagyobb népszerűségnek örvendett az újabb felsőcsernátoni molnárta...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A félórás késéssel kezdődő találkozón elsőnek Sütő Levente Lehel polgármester szólalt fel, a fórum fontosságára hívva fel a figyelmet, kijelentve, hogy vidéken, nevezetesen Vargyason is, nem a polgármesteri hivatal az első intézmény, hanem a közbirtokosság és az állattartók egyesülete, mert az általuk képviselt gazdasági erő meghatározója a falu életének, és jelentős szerepet játszik jövőjének alakulásában is.
Ötvös Mózes, a megyei szarvasmarhatartó egyesület elnöke is üdvözölte a megjelent intézményvezetőket és a gazdákat, aztán néhány szóban áttért a mezőgazdasági támogatások fontosságára: „Maholnap már nem lehet embert kapni az állatok mellé, ezért nagyon fontos a kisgazdáknak a gépesítés, ezzel pótolva az emberhiányt. A gépesítést viszont csak támogatások révén lehet kivitelezni”– mutatott rá, néhány számadatot is szolgáltatva. Például, hogy 1989-ben még 23 ezer fejőstehén volt a megyében, ma már számuk jelentősen csökkent, de még mindig van csaknem 700 állattartással foglalkozó gazda, akiket fel kell karolni. „Szükséges az Unió képviseletével tárgyaljunk, mert uniós támogatások nélkül nem tudunk megélni. Márpedig mi termeljük az élelmet, a húst, a kenyeret a lakosságnak, nélkülünk nem élhet más sem. Összefogásra, egyetértésre van szükségünk, mert ha jól megy a mezőgazdaság, jól megy az ország is” – jelentette ki.
Felszólalt még Tamás Sándor megyetanácselnök, Bokor Gábor a falugazdász hálózat részéről, György Ervin, az APIA Kovászna megyei igazgatója, dr. Sikó-Barabási Sándor megyei főállatorvos, Márton Árpád képviselő, Kozma Béla a Mezőgazdasági Igazgatóság részéről, és végül a helybéli Farkas Sándor közbirtokossági elnök is. A találkozón Kozma Mónika, a Pro Economica Alapítvány elnöke részletesen ismertette az alapítvány által Maros, majd Kolozs és Beszterce megyékben lebonyolított gazdaságélénkítő pályázatok eredményeit, és szólt a Székelyföldön még csak ezután esedékes hasonló pályázat részleteiről is.