Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Beszennyezhették az Olt vizét

Beszennyezhették az Olt vizét Kovászna megye

Tetemes, 60.000 lejes bírságot rótt ki egy Kovászna megyei, andezitkő feldolgozásával, vágásával foglalkozó cégre a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Őrség, a Vízgazdálkodási Igazgatóság (SGA) részéről érkezett bejelentés nyomán. A munkások tevékenységük során véletlenül beszennyezhették az Olt vizét, az említett büntetést azonban a környezetvédelmi engedély hiánya miatt kapta a cég, az esetet még vizsgálják.

Múlt héten végeztek terepszemlét az érintett cég működési telephelyén a környezetvédelmi őrség munkatársai, az ellenőrzések során megállapították, hogy az andezitkő megmunkálása során keletkező szennyvíz közvetlenül az Oltba ömlött. A vízgazdálkodás szakemberei mintát is vettek a vízből, amelynek elemzését követően igazolják vagy cáfolják a szennyezés tényét. Azt már most tudni lehet, hogy nem folyt nagy mennyiségű szennyezett víz az Oltba, és nem jegyeztek halpusztulást.

A környezetvédelmi őrség részéről Lucian Cândea nyilatkozott, elmondta: vélhetően egyszeri alkalomról lehet szó, ám az incidens következményei a vízminta vegyelemzése után lesznek világosabbak. Szerencsés, hogy időben megállították a szennyezett víz folyóba jutását, tette hozzá. A területen több cég is foglalkozik andezitfejtéssel, az érintettnek azonban nem volt erre környezetvédelmi engedélye. A bírság mellett felfüggesztették a cég működési engedélyét is ameddig be nem szerzi a szükséges hatósági engedélyeket.
Kovászna megyében az elmúlt években nem jegyzetek súlyos vízszennyezési eseteket, több évvel ezelőtt halpusztulás fordult elő Barót, illetve Bodzaforduló környékén, ám a vizsgálatok során megállapították, hogy ezeket az incidenseket oxigénhiány okozta. Olykor előfordul, hogy túlfolynak a szennyvízcsatornák, ám nem olyan mértékben, hogy az kárt tenne a halállományban, részletezte a környezetvédelmi szakember. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2022. február 22., 7:33
    ÉRTÉKELÉS: 1

    A hal állományban , jelenleg a legnagyobb károkat az úgynevezett kormoránok (kárókatona) okozzák , erre is kellene mególdást találni mihamarabb, ès emellé mèg szép számban akad ijen vagy ehhez hasonló eset , a cikk szerző igazán megirhatná az eset helyszínt mert akkor a horgász pár napig nem eszik halat a környéken lefojó vízből.

    • User
      Dátum: 2022. február 22., 11:46
      ÉRTÉKELÉS: 1

      Nem is tudom létezik-e olyan eset, ahol egy őshonos állat kiirtja a másik őshonost. Kivétel az ember, na, az ahol megjelenik, hullanak a fajok.

  • User
    Dátum: 2022. február 22., 7:35
    ÉRTÉKELÉS: 6

    Elég szomorú, ès abból a 60.000 lejes bírságból hogyan szándékoznak kitisztítani az olt szennyezett szakaszát? Vagy csak egyszerűen bemegy a pènz az államháztartásba ès a többi a természet dolga. Mint minden sok mással. 🤔