Kimagasló eredmények

A Sepsiszentgyörgyi MSK és a szintén megyeszékhelyi Samurai OPS sportolói három éremmel – egy arany, egy ezüst és egy bronz – zárták az elmúlt hévégén Bukarestben megtartott felnőtt és veterán korosztályú dzsiudzsicu Európa-bajnokságot. A kontinenstornán huszonöt ország több mint 370 sportolója mérte össze erejét. Az MSK négy felnőtt sportolója közül Vlad Lașcu érte el a legjobb eredményt, Eb-ezüstérmet szerzett, miután a harc kategóriában elveszítette a döntőt az 56 kg-s súlycsoportban. Alin Păncescu révén egy bronzérmet is bezsebeltek, a szentgyörgyi versenyző a román válogatottal harmadik lett a csapatversenyben. Vasile Bejenaru (85 kg) és Vasile Lângă (94 kg) ne-wazában (földharc) keményen küzdött, de nem sikerült dobogóra állnia. A Samurai OPS két veterán harcosát nevezte a fővárosi megmérettetésre. Az M3-as korcsoport 70 kg-os súlycsoportjában tatamira lépő Sergiu Lașcu harc versenyszámban diadalmaskodott, kiérdemelve az Európa-bajnoki címet. Az alakulat másik sportolója, Ovidiu Onișoru (70 kg, M2-es korosztály) az ötödik helyen fejezte be a kiírást.

Andone a FCSB élén

Bogdan Andone veszi át a menesztett Mihai Teja helyét a bajnoki címre hajtó FCSB együttesének szakvezetőjeként. A 44 éves nagyenyedi születésű szakvezető – aki nem mellesleg 2002–2006 között a Ferencváros játékosa is volt – a Szatmárnémeti FC Olimpiánál dolgozott először profi csapat vezetőedzőjeként. Azelőtt az Astra Giurgiunál Marius Șumudică másodedzője volt, ahol bajnoki címet is szerzett. 2017-ben szerződött Szatmárnémetibe és kapta első vezetőedzői megbízását. Vezetése alatt az Olimpia Liga 2 legjobbjai között volt, viszont a klub anyagi gondjai miatt az idény végén – egy hosszú nyeretlenségi széria után – távozott. A Temesvári ASU Poli, a Metaloglobus Bukarest és a petrozsényi Energeticianul csapatainál dolgozott az elmúlt időszakban, télen pedig Tejával együtt a FCSB-hez szerződött másodedzőként. A fővárosi klub azonban nem tudott bajnoki címet nyerjen a szezon végén, ezért Becali menesztette Teját.