Kikaptak a Coronától az Ágyúsok

Kikaptak a Coronától az Ágyúsok Sport

Nem tudták borítani a papírformát és az idényben ötödször is alulmaradtak a címvédő Brassói Corona ellen a Háromszéki Ágyúsok a jégkorong Román-kupa csoportmérkőzésén. A Cenk alatti együttes kedden 2–0 arányban diadalmaskodott a háromszéki együttes vendégeként, amely így nem jutott be a sorozat szeptemberi döntőjébe.

A kupában és a bajnokságban egyaránt címtartó Brassó ellen bátran vették fel a kesztyűt az Ágyúsok, az első harmadban méltó ellenfélként küzdöttek, azonban a helyzeteket egyik oldalon sem tudták gólra váltani. Az újonc háromszékiek ötször is emberelőnybe kerültek, azonban kellő rutin hiányában ezt nem tudták kihasználni. A második és harmadik játékrészben már kiütközött a két csapat közti különbség, a 35. percben Kovács Mátyás előkészítését követően Gajdó Balázs talált be szülővárosa kapujába (0–1), majd az 50. percben Cole MacDonald biztosította be a győzelmet (2–0). A hajrában az Ágyúsok közel kerültek a szépítéshez, azonban a kapuvas megmentette a brassói együttest, amely győzelme ellenére nem jutott döntőbe, ugyanis a csoportban pontegyenlőség alakult ki, a körbeverésnek köszönhetően pedig a Steaua játssza a finálét.

Eredmény: Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 0–2 (gólszerzők: Gajdó Balázs 35., Cole MacDonald 50.).