Hat ide

Hat ide Sport

Az eddigi legszorosabb mérkőzésen „csak” 17 ponttal nyert a Sepsi–SIC a jobb időket is megélt Târgovişte otthonában, a női kosárlabda Nemzeti Liga visszavágójának első fordulójában. A 33 pontot szóró, 19 lepattanót szerző és ezzel 46-os (!) hatékonysági indexet produkáló Higgins vezetésével Zoran Mikes csapata 70–87-re (22–24, 16–22, 17–18, 15–23) behúzta hatodik győzelmét, és veretlenül vezeti a tabellát.

A hazai csapat az első negyedben még bírta cérnával, 3–0-ra, 5–2-re, 10–6-ra, 12–8-ra és 14–10-re is vezetett elsősorban Ancuţa Stoenescu és Gabriela Irimia pontjainak köszönhetően. A Sepsi–SIC 15-nél érte „végleg” utol a piros-fehéreket, innen átvette a vezetést, és többé nem engedte ki a kezéből. Az első negyedben Higgins (8), Whitted (6), Ghizilă (4), Părău (4) és Slamova (2) pontjaival 24-ig jutottunk, a kisszünetben viszonylag szoros, 22–24 volt az állás.

A második negyed harmadik percében 27–27-en egyenlített a Târgovişte, de a fáradhatatlan Higgins gondoskodott arról, hogy ne tudja átvenni a vezetést. A hazaiak ismét nekiveselkednek, 34-nél is egyenlítenek, ám ezúttal Părău gördítette tovább a SIC-et, csakhogy az ellenfél nehogy elhiggye, van mit keresnie; és az első félidő 38–44-gyel zárul.

A harmadik negyed elején, miután Ghizilă, Whitted, Solopova és természetesen Higgins ismét megfordulták magukat az ellenfél kosaránál, tíz körülire „nyomták fel” a különbséget, és ezt nagyjából tartották a játékrész végéig, 55–64. A negyedik negyedben még egyszer feljöttek a hazaiak négy pontra (64–68), majd öt pontra (70–75), ám innentől – egy 0–12-es végjátékkal – Zoran Mikes csapata 70–87-es megérdemelt győzelmet aratott.

A statisztikában feltűnő, hogy míg mi 8 büntetőt dobhattunk, addig a hazaiak 25-ször állhattak a vonalra, Whitted sportszerűtlenkedett, Părău technikai faultot is kapott. Higgins 33 pontot szerzett (19 lepattanó), Gödri-Părău 12 (6 assziszt), Whitted 10, Slamova 8 pontig jutott. Az ellenfél csapatából Porche Pool volt a legeredményesebb 15 ponttal (3 assziszt), Stoenescu 14 (9 lepattanó), Cocker 13 pontot dobott (4 lepattanó).

A felsőház másik mérkőzésén Brassó 87–70-re verte Kolozsvárt (ez a kincses város csapatának zsinórban hatodik veresége, ez sem gyakran fordult elő), az Arad – Szatmárnémeti mérkőzést december 11-re napolták el.

A tabellát a hibátlan Sepsi–SIC vezeti Brassó és Szatmárnémeti előtt. A bajnokságban jó kéthetes szünet következik, csapatunk legközelebb november 28-án az aradi ICIM együttesét fogadja.