Folytatódik a mélyrepülés

Folytatódik a mélyrepülés Sport

Szombaton, a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a KSE 2–0 arányban maradt alul a Ştiinţa Miroslava otthonában. Az újabb vereséget követően a kézdivásárhelyi csapat továbbra is a rangsor kilencedik helyén cövekel.

Ezúttal sem sikerült kikerülni a hullámvölgyből az öt forduló óta nyeretlen kézdivásárhelyi csapatnak, pedig a remek első félidő alapján úgy tűnt, megtörik a jég. Igaz, a házigazdák kezdték jobban a mérkőzést, akik az első tíz percben megdolgoztatták a kézdivásárhelyi hálóőrt. A 4. percben Bunduc egy bal oldali támadást követően hárította a hosszú sarok felé tartó labdát, majd pár perccel később, egy jobb oldali támadást követően szögletre tolta a lövést.

Ezután a KSE átvette az irányítást, és dolgozott ki gólhelyzeteket. Előbb Bagoly bal oldali beadása szállt el Dushkay, Gáll és Kanyó fölött, majd a 28. percben Păun találta el három méterről a kapust. A 35. percben a házigazdák tizenhatosán belül történt védekező szabálytalanság, ám a játékvezető ahelyett, hogy a tizenegyes pontra mutatott volna, 17 méterről ítélt szabadrúgást, amit Gazda a sorfalba rúgott. A 40. percben Bagoly beadását Dushkay elől kézzel ütötte el a védő, ám a bíró továbbengedte a játékot.
A második félidő kiegyensúlyozott játékkal indult, majd a házigazdák első támadása góllá érett: az 55. percben a vonalbíró tizenegyest ítélt, és Păunt szabálytalankodásért kiállították. A büntetőt Gorovei értékesítette, és bár továbbra is a KSE kezdeményezett, nem sikerült kiegyenlítenie. A 78. percben az addig remekül védő Bunduc kirúgás helyett az ellenfél Sandunak passzolt, ezzel megpecsételve a három pont sorsát. A kézdiek a mérkőzés végéig támadásban maradtak, ám Veress, majd Ștefănescu lövései elkerülték a kaput, és Bukur fejese sem ért célba.

– A vereség ellenére dicséretet érdemelnek a játékosok, hiszen mindannyian tudá­suk legjavát nyújtották, ám egy ideje, bár a játék jól megy, helyzeteink vannak, a labda nem akar bemenni a hálóba. Sajnálatos, hogy így veszítünk el mérkőzéseket, ám úgy vélem, a mai vereségünkben a bírói hármasnak is volt szerepe. Tavaly 70 gólt rúgtunk, most meg tizenhatnál leragadtunk. Sajnos, továbbra is rövid a cserepad, ma is mindössze 15 játékos állt rendelkezésre a sérülések miatt. A következő fordulóban Păun és a „besárgult” Bagoly sem játszhat, ám Stanciu és Gajdó is felépülőben van, illetve az eltiltott Kurtuly is ismét pályára léphet. Bízom benne, hogy az utolsó három fordulóban begyújtjük a kilenc pontot – nyilatkozta lapunknak Gazda József.

Labdarúgó III. liga, 1. csoport, 12. forduló: Paşcani – Románvásár: a vendégcsapat visszalépett a bajnokságból; Rm. Sărat – Sporting Lieşti 0–3, Galaci Oţelul – Metalul Buzău 3–1, Sănătatea Darabani – Foresta Suceava 0–4, Ceahlăul – Foksány 1–1, Gloria Buzău – Şomuz Fălticeni 7–0, Bucovina Rădăuţi – Botoşani 2: 4–0