Gólgazdag OSK II-siker

Gólgazdag OSK II-siker Sport

Míg az első fordulóban a KSE gyűjtötte be a három pontot és a Sepsi OSK II. ikszelt, a másodikban fordult a kocka, a sepsiszentgyörgyiek örülhettek győzelemnek, a kézdivásárhelyieknek pedig be kellett érniük a döntetlennel a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának 2. körében.

A Brassói Kids Tâmpa otthonában lépett pályára a Sepsi OSK II. a 3. Liga 2. fordulójának szombati játéknapján, és gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a találkozót. A sepsiszentgyörgyiek mezőnyfölénye ezúttal eredményességgel párosult, így fölényes siker lett a vége. Andrási Alexandru legénysége gyakorlatilag az első labdaérintés után vezetést szerzett, Tamás Nándor ugyanis alig 11 másodperc elteltével vette be a Cenk-alattiak kapuját. A következő találatra sem kellett túl sokat várni, a 19. percben Anass Achahbar volt eredményes, majd Sánta Tamás növelte háromra a szentgyörgyi találatok számát (0–3). A hazaiak ezt követően szépítettek, de szünet előtt Sánta visszaállította a háromgólos különbséget (1–4). A második játékrészben mindkét oldalon esett egy-egy gól – a piros-fehérektől Incze Zsombor köszönt be –, így alakult ki a 2–5-ös végeredmény. A magabiztosan futballozó Sepsi OSK II. megérdemelten aratta első győzelmét az idényben. Pénteken Barcarozsnyót fogadják 17 órától.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, alapszakasz, 2. forduló: Brassói Kids Tâmpa–Sepsi OSK II. 2–5 (gsz.: Kerekes 37., 67., illetve Tamás 1., Achahbar 19., Sánta 27., 45+2., Incze 59.)

A KSE-nek némiképp nehezebb dolga volt a Barcarozsnyói Olimpic Cetate vendégeként. A céhes városiaknak annak ellenére, hogy végig mezőnyfölényben játszottak, több veszélyes gólszerzési lehetőséget kialakítva, sajnos nem sikerült a kapuba találni, ez pedig megpecsételte a találkozó végkimenetelének sorsát. A kék-fehér mezesek a 8. percben Antal Barna erőteljes lövésével tették próbára a hazaiak kapusát, majd alig tíz perc múlva Gáll Attila bombája csattant a keresztlécen. A hazaiak veszélyes fejesét Niczuly Rajmond tolta szögletre. A második félidőben állandósult a KSE fölénye, a hazaiaknak egy kapura lövést sem engedélyeztek, a helyzetek azonban kimaradtak, Albu 30 méterről nem talált be üres kapuba, illetve Vârtosu két ordító ziccert hagyott ki a véghajrában. Végeredmény: 0–0. A KSE kerete a mérkőzésen: Niczuly – Telcean, Tankó, Lakatos, Gajdó (Barbócz, 84.) – Gazda, Mojzi (Bandi, 53.), Gáll (Dobozi, 60.) – Pakucs (Vârtosu, 60.), Szőcs (Albu, 53.), Antal. Legközelebb szombaton mérkőznek, Székelyudvarhelyt látják vendégül.

A 2. forduló többi eredménye: Brassói SR – FC Hermannstadt 2 1–2, CS Blejoi – CSO Plopeni 4–0. A Székelyudvarhelyi FC – FC Pucioasa mérkőzés elmaradt, mivel a Dâmbovița megyei klubot azzal gyanúsítják, hogy nem kevesebb, mint tíz játékos esetében hamis koronavírus elleni oltási igazolásra tett szert. A mérkőzést megelőző napon a megyei rendőrség a klub székhelyén, továbbá Cristian Mitrea klubelnök és tíz játékos lakásán, valamint egy orvosi rendelőben tartott házkutatást, valamint kihallgatta az érintetteket. A vizsgálatokból kiderült, hogy egy háziorvos, történetesen éppen a klubelnök felesége valótlan adatokat vezetett be az oltásokat nyilvántartó informatikai rendszerbe tíz labdarúgóról és hamis oltási igazolásokat állított ki számukra.