Bulgáriában jól megy nekik

Bulgáriában jól megy nekik Sport

Kimagaslóan teljesít Háromszék két motokrossz-versenyzője a Balkán-bajnokságon, a sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián és az ozsdolai Ördög Zoltán is a legjobbak között ért célba az eddigi két bulgáriai futamon, legutóbb hétvégén, ahol egy második és egy negyedik helyezést zsebeltek be. Időközben elkészült az országos versenynaptár is.

Harmadik fordulójához érkezett a motokrossz Balkán-bajnokság, a szamakovi viadal rajtjánál ott találtuk a Bukaresti Steaua színeiben Tompa Krisztiánt, illetve a szintén fővárosi TopCross csapatot képviselő Ördög Zoltánt. A megyeszékhelyi Tompa egy KTM nyergében az MX2-es (250 kcm) géposztályban a verseny mindkét futamát negyedikként zárta, így összesítésben is a negyedik lett idei második bolgár vendégszereplésén. A fiatal motoros két héttel ezelőtt Szevlievóban összetettben harmadikként zárt. „Akárcsak két hete, az alkarom most is bedurrant, így alig tudtam tartani a motort. Nem akarok kifogásokat keresni, a mostani teljesítményem ennyire volt elég” – összegezte versenytapasztalatait Krisztián.

A Yamaha támogatását élvező, 13 esztendős Ördög Zoltán a 85 kcm-s kategóriában kiegyensúlyozott motorozásának köszönhetően javítani tudott a legutóbbi bolgár eredményén: míg Szevlievóban harmadik volt, most mindkét versenyfutamon második lett, így összesítésben a második helyezettnek járó serleget emelte magasba. „Jó volt a verseny, még annak ellenére is, hogy rengeteg esőt jósoltak hétvégére. Szombaton száraz és poros pályán edzettünk, estére viszont megnyílt az égi csap, és ez is segített abban, hogy vasárnapra a lehető legjobb körülmények között zajolhasson le a viadal” – nyilatkozta érdeklődésünkre Zoltán édesapja, Ördög István.

A hét-nyolc versenyhétvégésre tervezett Balkán-bajnokság első futamát Szerbiában rendezték, ezen a koronavírus-járvány miatt bevezetett beutazási korlátozások miatt a romániai motokrosszosok nem vehettek részt. A küzdelemsorozat Bulgáriában folytatódik, a Balkán-bajnokság következő futamának Troyan ad majd otthont.

Közben a Román Motorkerékpáros-szövetség (FRM) véglegesítette az 2020-as országos motokrossz-bajnokság versenynaptárát. Amennyire a koronavírus-járvány közepette tervezni lehet, úgy a sorozat harmadik futamát Sepsiszentgyörgyön tartanák, szeptember 12–13-én. A hétfordulós pontvadászat tervezett versenyei: augusztus 29–30.: Moreni, szeptember 5–6.: Prundu, szeptember 12–13.: Sepsiszentgyörgy, szeptember 19–20.: Marosvásárhely, október 10–11.: Ciolpani, október 17–18.: Lugos, október 24–25: Érmihályfalva.

Eredmény (Szamakov, Balkán-bajnokság 3. futam): * 85 kcm (22 induló): 1. Hristian Georgie, 2. Ördög Zoltán, 3. Miroslav Dimitrov * MX2 (30 induló): 1 Hakan Halmi, 2. Nikolay Malinov, 3. Julian Georgiev, 4. Tompa Krisztián.