Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Útleveles applikáció

Telefonos alkalmazást fejlesztett ki az országos útlevél-igazgatóság, amelynek segítségével az érdekeltek valós időben követhetik, hogy hol tart az igényelt úti okmányuk – tájékoztat a prefektúra közleménye.

Az igénylőknek a www.epasa­poar­te.ro honlapra kell rácsatlakozniuk akár okostelefonjukról is, és megtudhatják, hol tart az ügyintézés, mikor érkezik meg az útlevél az általa igényelt irodába, mikor mehet utána. Az érdeklődőket a rendszer az útlevélkérés iktatószáma szerint (ezt megkapja akkor, amikor benyújtja a kérést), a személyi szám (CNP), illetve a kérés benyújtásának időpontja szerint azonosítja.

Hirdetés
Hirdetés

– Rendkívül hasznosnak érzem ezt az applikációt, mert amikor a kérést bevesszük, akkor nem tudhatjuk, hogy a bukaresti központban (országosan egyetlen helyen nyomtatnak útlevelet) mennyi munkájuk gyűlt fel, ezért azt mondjuk, hogy az úti okmány a törvényes határidőre, 14 naptári napra készül el. A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy az útlevelek általában napokkal azelőtt elkészülnek, sőt, sokszor egy hét alatt itt vannak. Ezzel a módszerrel az állampolgárnak nem kell bejönnie, nem kell telefonálnia, otthonról, pillanatok alatt megnézheti, hol tart az ügyintézés – mondta el megkeresésünkre Alina Ioniţă rendőrfelügyelő, a Kovászna megyei útlevélosztály vezetője.

A felügyelő hozzátette, az árak nem változtak: az ideiglenes (egy évig érvényes) útlevél 96 lejbe kerül, az elektronikus okmányért 234, illetve 258 lejt kell fizetni. A különbség onnan adódik, hogy a 12 év alatti gyerekek elektronikus útlevele csak három évig érvényes, ez 234 lejbe kerül, a 12 és 18 év közötti fiatalok útlevele öt évig érvényes, ezért már 258 lejt kell fizetni, és ugyanennyibe kerül a 18 évnél idősebb személyek útlevele is; ezek érvényessége tíz év.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük