Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Öt év alatt 121 segélykérés

Jelenleg Háromszéken hat személy szerepel az aktív, vagyis még meg nem oldott eltűnések lajstromán. Lapunk arra volt kíváncsi, az elmúlt években hány eltűntként jelentett személy után kutatott a rendőrség, hányat sikerült megtalálni, és mi az oka ezeknek az eltűnéseknek, illetve hány alkalommal torkollott tragédiába, végződött haláleset megállapításával a keresés.

Hirdetés
Hirdetés

Jelenleg hat keresés van érvényben, ennyi személyt nem sikerült megtalálni (ezek közül hármat már több éve keresnek). Amúgy az elmúlt 5 évben, megyénkben nem kevesebb, mint 121 eltűnt személyt jelentettek a hatóságoknak. Közülük 61 kiskorú volt (esetükben 87 dossziét állítottak össze, ugyanis szép számban akadnak olyan fiatalok is, akik akár többszöri alkalommal is „eltűnnek”). Eddig nem jegyeztek kirívó, igazán titokzatos eltűnést: az utóbbi 5 évben 17 személyt találtak meg holtan, ezek mind nagykorúak voltak, és öngyilkosok lettek (nehezen megközelíthető helyeken akasztották fel magukat, vagy vízbe ugrottak).

Az elveszett, eltűnt kiskorúak 70%-a gyermekjogvédelmi rendszerből kerül ki, 30%-uk otthonról távozik anélkül, hogy értesítené családját, hozzátartozóit, ismerőseit. A kiskorúaknál a „szökés” gyakori oka a szülői, nevelői felügyelet hiánya, illetve  a szülőkkel való kommunikációhiány. A „cigány-szöktetési hagyomány” néven közismert praktika (amikor roma fiatalok kapcsolatát ellenezi valamelyik szülő, ilyenkor a fiú megszökteti a kiskorú lányt, szexuális kapcsolatot létesít vele, és akkor hagyomány szerint már elkerülhetetlen a házasság) az esetek 50 százalékát meríti ki. Az egyenruhások az elszökések kiváltó okaként említik még a kalandvágyat, csavargásra való áhítozást, valamint a környezet, a baráti kör rossz hatásait is.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük