Veszélyben Achahbar szezonja

Veszélyben Achahbar szezonja Sport

Hosszabbításban lőtt góllal szerezte meg idei első győzelmét a címvédő Kolozsvári CFR, Cristian Neguț a 92. percben biztosította be a vasutasok sikerét a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26. fordulójában, Medgyesen. A Sepsi OSK ezzel szemben emberelőnyben és hosszabbításban bukott két pontot a Rapid vendégeként.

„Nem érdemeltünk többet egy pontnál” – nyilatkozta keserűen a Rapid elleni meccs után a történtekről Cristiano Bergodi vezetőedző. Nehéz lenne vitatkozni vele, tekintetbe véve, hogy sokadszorra bizonyosodott be, hogy csapata képtelen kivédekezni az előnyét, ha visszavonul és lemond a labdabirtoklásról… Ráadásul vezéráldozattal is járt a mérkőzés, ugyanis súlyos sérülést szenvedett Anass Achahbar. Gheorghe Popa csapatorvos tájékoztatása szerint részleges ínszakadást és bokatörést szenvedett a játékos, és legkevesebb két hónapos kényszerpihenő vár rá, ami jóval több is lehet, amennyiben műteni kell a sérült végtagot. Ezek után a piros-fehér mezesek búcsút inthetnek a felsőházi álmoknak, különösen, hogy két nagyon nehéz meccs vár rájuk. Szombaton a harmadik helyezett FC Voluntari otthonába látogatnak, aztán az éllovas Kolozsvári CFR-t fogadják a Sepsi OSK Arénában. A sepsiszentgyörgyiek egyik legjobb játékosát, az idénybeli negyedik találatát jegyző 23 éves Marius Ștefănescut beválogatták a forduló álomcsapatába.

A trónkövetelő FCSB szünetben még kétgólos hátrányban volt a Chindia Târgoviște elleni hazai találkozón, ám a második félidőben a fővárosiak megfordították az állást, 3–2-re nyertek, így a CFR és a FCSB között maradt a forduló előtti 6 pontos különbség. A bukaresti csapat ezzel egyébként 19 forduló óta veretlen a bajnokságban. A játéknap utolsó mérkőzésén az esélyesebb Universitatea diadalmaskodott a jó ritmusú krajovai derbin, ezzel pedig nagy lépést tett a felsőházi rájátszás felé.

A 26. forduló eredményei: FC Rapid – Sepsi OSK 1–1, FC Farul – FC Voluntari 3–0, Medgyesi Gázmetán – Kolozsvári CFR 1–2, FC Argeș – CS Mioveni 1–0, Aradi UTA – Dinamo 0–0, FCSB – Chindia Târgoviște 3–2, FC Botoșani – Academica Clinceni 2–0, Universitatea Craiova – FC U Craiova 2–0.

A forduló csapata: Mihai Aioani (Farul) – Bogdan Vătăjelu (Universitatea Craiova), Răzvan Patriche (Dinamo), Alin Șeroni (FC Botoşani), Bradley de Nooijer (Farul) – Valentin Gheorghe (FCSB), Darius Olaru (FCSB), Enriko Papa (FC Botoşani), Marius Ștefănescu (Sepsi OSK) – Gustavo Vagenin (Universitatea Craiova), Robert Moldoveanu (Farul). Edző: Anton Petrea (FCSB).

A 27. forduló programja: pénteken 17.30-tól FC U Craiova – Aradi UTA, 19.55-től Dinamo – Medgyesi Gázmetán; szombaton 17 órától FC Voluntari – Sepsi OSK, 19.55-től CS Mioveni – FCSB; vasárnap 12.30-tól Chindia – Botoșani, 19.55-től Kolozsvári CFR – FC Rapid; hétfőn 17.30-tól FC Farul – FC Argeș, 19.55-től Academica Clinceni – Universitatea Craiova. Csütörtökön 20 órától pótolják a 23. fordulóból elhalasztott Academica Clinceni – Farul mérkőzést.