Kihagyták a kihagyhatatlant

Kihagyták a kihagyhatatlant Sport

Hiába játszottak lendületesen, pontokat vesztettek hazai pályán a háromszéki csapatok a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában. A Sepsi OSK II. hátrányból fordítva játszott döntetlent a Barcarozsnyói Olimpic ellen, míg a Kézdivásárhelyi SE 3–0 arányú vereséget szenvedett az újonc Zernesti Olimpic együttesétől.

A Sepsi OSK II. már az első negyedórában többször vezetést szerezhetett volna, azonban Sergiu Șerban elpuskázta helyzeteit, illetve Nistor Ákos lövését hárította a vendégkapus. Szünet után is a házigazdák voltak aktívabbak, azonban a 73. percben mégis a vendégek szereztek vezetést, miután egy szögletet követően a háromszéki csapat védelme végignézte, ahogy Alin Babei közelről a hosszú sarokba csúsztatta a labdát (0–1). Nem sokkal később Valentin Suciu együttese egyenlített, Paul Popa lapos beadására Vura Ottó nagyszerű ütemben érkezve továbbított a hálóba (1–1).

1. Liga, 5. csoport, 1. forduló: Sepsi OSK II.–Barcarozsnyói Olimpic 1–1 (0–0).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Răzvan Negară (Vaslui). Sepsi OSK II.: Gedő – Popa, Cîrstean, Dobozi, Mitu, Máthis (Răducioiu, 46.), Rența, Toma (Tusa, 81.), Nistor (Grigore, 70.), Gyulai (Bende, 63.), Șerban (Vura, 70.). Edző: Valentin Suciu. Barcarozsnyó: Izsák – Rusu, Ghetu, Marin, Voicu, Ciopo, Drugă, Alupoaie, Popa (Tocari, 90+2.), Solovăstru (Dumitrovici, 86.), Babei (Turcu, 74.). Edző: Lucian Petre. Gólszerzők: Vura (78.), illetve Babei (73.).

A KSE végig irányította a zernestiek elleni játékot, a helyzeteit azonban nem tudta gólra váltani. A vendégek kapusa az első félidőben Pakucs Norbert lövését lábbal tolta szögletre, majd Albu Attila és Gajdó Tamás próbálkozását is bravúrral hárította. Az újonc az első lehetőségét gólra váltotta Daniel Necula révén (0–1). A folytatásban a házigazdák tizenegyest reklamáltak, Constantin Somandru utolsó védőként szabálytalankodott a kapura törő Bandi Álmos ellen, de a játékvezető nem ítélt büntetőrúgást. Szünet után szintén a kék-fehér mezesek voltak aktívabbak, viszont Mihók Levente ezúttal is nagyokat védett. A vendégek a 68. percben váratlanul növelték előnyüket, a csereként pályára lépő Nicolae Mariean a bal alsóba gurított (0–2), a 90. percben pedig egy ellentámadás végén a védőket kicselezve beállította a végeredményt (0–3). Eközben Tankó Zsolt szabadrúgását hárította a kapus, aki Albu Norbert ismétlésénél szintén menteni tudott.

1. Liga, 5. csoport, 1. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Zernesti Olimpic 0–3 (0–1).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Dragoș Turcanu (Piatra Neamț). KSE: Bunduc – Locotuș, Bîntă (Popescu, 46.), Tankó, Sánta L. (Albu N., 69.), Gajdó, Gáll, Pál (Fábián, 64.), Pakucs (Sánta T., 64.), Albu A., Bandi (Szőcs, 64.). Edző: Gazda József. Zernest: Mihók – Dobre (Afrasinei, 69.), Somandru, Șerban, C. Albu (Căldărea, 69.), Nicodim (Mariean, 46.), Micliș (Portic, 88.), Muscaliu (Kovács, 46.), Necula, Berloiu, Mielușoiu. Edző: Mihai Stere. Gólszerzők: Necula (36.), Mariean (68., 90.).

További eredmények: Plopeni–Păulești 3–1, Brassói Kids Tâmpa–Brassói SR 3–1, Blejoi–Székelyudvarhelyi FC 2–0.