Győztes idényzáró Kézdin

Győztes idényzáró Kézdin Sport

Győzelemmel zárta ötödik 3. Ligában eltöltött szezonját a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata, amely a Plopeni felett aratott 2–1-es sikerével az alsóház táblázatának élén végzett, pontegyenlőségben a második Blejoi-al. A kézdiek gyengébb gólaránnyal rendelkeznek, azonban az egymás elleni meccsek nekik kedveznek, ugyanis a rájátszásban az idegenbeli 0–0 után hazai pályán 2–1-re nyertek a munténiaiak ellen.

Az idény leggyorsabb találatával szerzett vezetést a KSE szombaton a CSO Plopeni ellen, a 2. percben Pakucs labdaszerzést követően betört az ellenfél tizenhatosába, majd remekül tálalt Bandi elé, aki közelről a hálóba gurított (1–0). Előnyük nem tartott sokáig, ugyanis a 16. percben egy szögletet követően Ciobanu kiegyenlített. A kiegyensúlyozott első félidőt követően erőteljesen kezdte a második játékrészt a kézdi alakulat, azonban helyzeteit nem tudta értékesíteni. A 46. percben Pakucs próbálkozását védte a vendégkapus, a kipattanót viszont Bandi a kapusba lőtte. Pár perc múlva Pakucs beadását Sánta fölé fejelte. A vendégek ellentámadásokkal próbálkoztak, eredménytelenül. A 86. percben aztán megszületett a győztes gól, a meccs emberének tekinthető Pakucs Norbert állította be a 2–1-es végeredményt és nyerte meg a meccset a KSE-nek.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, playout, 10., utolsó forduló: Kézdivásárhelyi SE – CSO Plopeni 2–1 (1–1). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Mormeci Dumitru Robert (Brassó).

KSE: Bunduc – Péter (Fábián, 46.), Tankó, Dobozi, Gajdó, Albu (Dumitru, 75.), Gáll (Damian, 66.), Pakucs, Sánta, Bandi (Barbócz, 66.), Szőcs (Kanyó, 46.). Edző: Vasile Gherghe. Plopeni: Georgescu – Niță (Alecsandru M., 55.), Alecsandru R., Rusu, Cheșnoiu, Rudaru, Simionescu (Lazăr, 63., Dumitru, 87.), Pompiliu Stoica, Bucur (Păun, 87.), Huza (Iovu, 63.), Ciobanu. Edző: Dumitrașcu Daniel.

Gólszerzők: Bandi Álmos (2.), Pakucs Norbert (85.), illetve Andrei Ciobanu (16.). Sárga lap: Bandi (13.), Péter (45.), Gáll (59.), Barbócz (68.), Tankó (74.), Damian (79.), Pakucs (81.), Bunduc (90+1.), Fábián (90+2.), illetve Lazăr (81.).

További eredmények: Brassói SR– FC Hermannstadt II. 2–0 (gólszerzők: Căucă 38., Gödri 54.), CS Blejoi – Brassói Kids Tâmpa 2–1 (Lambru 48., 52., ill. Spătaru 39.).

Egy párharcra van a labdarúgó 2. Ligától a Székelyudvarhelyi FC, miután szombaton délután legyőzte a nagyon jó erőkből álló Viitorul Dăești csapatát és bejutott a fináléba, ahol június 4-én és 8-án a CSM Slatina lesz az ellenfele. Labdarúgó 2. Liga, osztályozó, elődöntő, visszavágó Székelyudvarhelyi FC–Viitorul Dăești 1–0 (0–0), gólszerző Bobea (88.). A párharcot a Székelyudvarhelyi FC nyerte, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel.