Musala, a rejtett hegy
Ez volt a negyedik ország-csúcsom, amit megmásztam, a román, magyar és osztrák legma...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kiadvány pár tucat oldallal gazdagodott. Iochom István kollégánk elmesélte, arra törekedett, hogy a hadiárvákkal kapcsolatos minden elérhető képanyagot összegyűjtsön – ebben nagy segítségére voltak egyrészt a megszólalók, azok családjai vagy a gelencei Kelemen Botond. Nem kis munkáról van szó, hiszen Kézdi- és Orbaiszék minden ismert vagy nyilvántartásba vett hadiárváját felkereste. Persze a kiadvány nem készülhetett a teljesség igényével, hiszen az érintettek közül sokan elhunytak, vagy épp nem ismertek.
Az előszót a megjelenést támogató Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezető konzulja, Lukács Bence Ákos jegyzi. „Tudomásunk szerint Erdélyben még nem jelent meg hasonló témájú könyv. A visszaemlékezések összegyűjtése 2018 áprilisában Gelencén kezdődött el, majd sorra következett még tizenkilenc kézdi-orbaiszéki település – Kézdivásárhely, Kézdialbis, Csernáton, Kézdimartonfalva, Esztelnek, Ozsdola, Kézdiszentlélek, Ikafalva, Kézdikővár, Kovászna, Imecsfalva, Székelytamásfalva, Székelypetőfalva, Torja, Bereck, Lemhény, Kézdialmás, Kézdiszentkereszt és Nyujtód –, ahol hadiárvák élnek. A kötetben ötven hadiárvát szólaltattunk meg… Sajnos már egyetlen hadiözvegyet sem sikerült felkutatni” – fogalmaznak a szerzők a bevezetőben.
A könyvbemutatóra szeptember 8-án, a Vigadó Művelődési Házban kerül sor.