Koszta Ervin és tanítványai közös tárlata
A Vigadó Művelődési Központ dísztermében december 6-án 18 órától Mester és tanítvány...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár J. D. Salinger ellenezte regényei e-könyves megjelenését, fia, Matt Salinger szerint azért volt fontos mégis megtenni ezt a lépést, mert egyre többen használnak kizárólag e-könyvolvasót. Döntésére nagy hatással volt annak a nőnek a levele, aki 2014-ben arra kérte, hogy adják ki a könyveket digitális formátumban, mert ő fogyatékossága miatt nem képes máshogy elolvasni.
– Kevés dolog volt, amit apám jobban szeretett, mint a nyomtatott könyv olvasásának tapintható élvezete, de az olvasóit talán mégis jobban szerette, és nemcsak az ‘ideális olvasókat’, akikről egyszer írt, hanem minden olvasóját – mondta az író fia.
A Salinger-életműből a Zabhegyező mellett a Kilenc történet, a Franny és Zooey, valamint a Magasabbra a tetőt, ácsok! – Seymour: Bemutatás lesz digitálisan is elérhető az író születésének századik évfordulója alkalmából rendezett eseménysorozat lezárásaként.
Miután 1951-ben megjelent a Zabhegyező, az író egyre inkább elzárkózott attól, hogy a műveit nyomtatásban publikálják. 1965 után nem is adtak ki újabb könyvet tőle, miközben Salinger élete végéig folyamatosan írt, csak ezeket a műveket a nagyközönség soha nem láthatta. Az író fia, Matt Salinger, illetve a hagyaték vagyonkezelője gondosan ügyelt arra, hogy ez így is maradjon, majd a család 2019 februárban bejelentette, mégis nyilvánosságra hoznak több írást is.
Matt Salingernek több mint egy évtizedébe került, hogy átnézze apja munkáit, és mivel nem tudott írásfelismerő szoftvert használni a digitalizáláshoz, ezért saját kezűleg gépelte be azokat. Salinger hozzátette, édesapja utálta az internetet, és állítólag elszörnyedt, amikor mesélt neki a Facebookról. Mivel az író elzárkózott attól is, hogy az írásai más formátumban elérhetőek legyenek, mások adják elő, tolmácsolják azokat, ezért hivatalosan hangoskönyvként nem jelennek meg a művei.
(MTI)