Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Fedezzék fel az országot!

Fedezzék fel az országot! Kovászna megye

Európában, de világszerte „leült” a turizmus a járvány miatt, a brit trónörökös sem jutott el idén tavasszal a zalánpataki rezidenciájára, ahol oly szívesen töltötte mindig idejét. A romániai tájak és a máig élő hagyományok szerelmeseként Charles herceg úgy gondolta, bár egy üzenetet megfogalmaz a hazai turistáknak.

Az üzenet kísérőfilmjének elkészítését Charlie Ottley brit rendezőre bízták, aki a Kálnoky család meghívására velük együtt jelen volt a tegnapi zalánpataki sajtóeseményen, mely a Kovászna Megyei Turizmusáért Egyesület és a megyei tanács partnerségével jött létre.

Charlie Ottley televíziós újságíró már jól ismeri Romániát, a több mint 100 országban sugárzott Wild Carpathia természeti dokumentumfilm készítőjeként maga is rajongója lett azoknak a természeti értékeknek és hagyományoknak, amelyben oly gazdag még az ország. Az említett filmben Charles herceg is szerepel, és a korábbi ismeretség okán ennek a kis reklámfilmnek a készítését is rábízták. Ebben pedig valóban vonzóan látványos a sokszínűség.

Hirdetés
Hirdetés

Az országos televízióadóktól a helyi lapokig számos médiaképviselő jelent meg a zalánpataki rezidencia udvarán, ahol egy művészi momentumot követően gróf Kálnoky Tibor köszöntötte a vendégeket, és mondta el, hogyan is született meg az üzenet és a film.

Charles herceg maga is érintett volt a járvány által (megfertőződött), de a turisztikára ez letaglózó hatással volt. Ezért a trónörökös mindenkit arra biztat, hogy amíg a megszorítások tartanak, minél többet ismerjenek meg abból, amit az ország nyújt, a gyökereket, a hagyományokat, amit ő maga is felfedezett: a Duna-deltától az erdélyi kastélyokig, falvakig, a bukovinai kolostoroktól a görög–római romokig sok minden feltűnik a filmben, az ország kivételes természeti szépségei, gazdag élővilága és gasztrokultúrája is kivételes értékként jelennek meg.

Az országhatárok „megkeményedése” a Kálnokyak miklósvári vendégházainak forgalmát is átszabta, mint Kálnoky Tibor elmondta, eddigi vendégeik 90%-ban külföldiek voltak, idén azonban ők elmaradtak, és a júliustól megélénkülő vendégjárás főleg az ország nagyvárosaiból hozott látogatókat, akik eddig egyszerűen lemaradtak, mert a külföldiek általában sokkal hamarabb tervezik meg a vakációt, mint a hazaiak.

Ő maga elmondása szerint azzal reklámozza Romániát, hogy itt szinte 100 kilométerenként, az országhatárok átlépése nélkül is más tájakon, más kultúrában találják magukat, hiszen a szász vidék után Székelyföldre érkezve, majd tovább a Duna-deltáig utazva nagy a változatosság. Egyébként nekik fontos, hogy a gyökereikkel tartsák a kapcsolatot, mondta, és igyekeznek a falvak lakosait is rábírni, tekintsék értéknek a régi faluképet. Ennek újabban foganatja is van, egyébként azonban (más tájakon) főleg az idegen faluturizmusba befektetők jöttek rá arra, hogy a régit nem kell eltüntetni.

Grüman Róbert, a megyei tanács turizmusért felelős alelnöke szerint van egy olyan távlati elképzelés, hogy olyan háromszéki településekkel, amelyekben már megvan ehhez az alap, megpróbálják rábírni, pályázzák meg a helyi jelentőségű turisztikai település címet, teljesítsék az ehhez szükséges kritériumokat, mert ez sok helybélinek megélhetést biztosíthat.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások