A cégvezetőket kötelezni kellene arra, hogy akinél lehetséges az heti minimum két napot otthonról dolgozhasson. Főleg mert egy felsőfokú végzettséggel rendelkező ember sokszor be kell járjon Brassóba és legalább két nap megspórolná az utat.

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az otthonról való munka jelentős változásokat hozott a munkamódszerek tekintetében, bár tartottak tőle az elején a munkaadók és munkavállalók, kiderült, hogy működik. Az elmúlt hónapok alatt bebizonyosodott: ahol működött a home office, ott a jövőben is működhet, és szükségtelenné válhat az irodai munka. A teljes home office-ra való átállás azonban mégis kevés cégnél valósul meg.
Fejér Levente egy marketing, tanácsadói vállalkozást vezet, cégénél március közepén váltottak home office-ra, nem jártak be az irodába, nem érintkeztek egymással vagy az ügyfelekkel. A három hónapig tartó otthoni munka alatt a cég nem szenvedte meg a változásokat, sőt a cégvezető szerint még több megrendelésük lett, a vállalkozások megragadták a különböző reklám- és hirdetési lehetőségeket annak érdekében, hogy túléljék a karanténidőszakot. A tulajdonos ennek ellenére úgy gondolja, fontos, hogy irodában dolgozzanak, találkozzanak a megrendelőkkel, és megmaradjon a fizikai kapcsolat.
– Személyes emberi találkozásokra, kapcsolatokra mindig szükség volt, és ezután is szükség lesz. Ugyanakkor nem tehetünk úgy, mintha mi sem történt volna az elmúlt hónapok alatt, mert történt. Kollégáim hatékonyabban tudtak dolgozni, megmaradt az utazással töltött idejük, saját maguk osztották be a munkaidőt, és minden működött. Ha ezt nézem, akkor nem az ördögtől való a home office. Lehet, hogy részben megtartjuk, és ezután is alkalmazzuk majd – mondta Fejér Levente.
Orbán Ferencz Sarolta rádiós hírszerkesztő, ő is március közepétől tette át a stúdiót a saját lakásába, így a nappali lett a hírszoba, ahol szerkesztette, bemondta és megvágta a napi hírcsomagokat.
– A home office, pont amennyire döcögősen indult a megváltozott életkörülmények miatt, annyira áldás lett a végére. Az első egy hetet leszámítva, mikor akklimatizálódtam a saját otthonomban, élmény volt. Jólesett felfedezni, hogy mennyire hatékony, összeszedett, jó időbeosztó vagyok. Mindenre volt idő, és a munkát is elvégeztem, sokszor eredményesebben, mint a munkahelyemen. Ha lehetne, hosszú távon is szorgalmaznám ennek bevezetését – mondta a rádiós.
Ezen a véleményen vannak a HR-szakemberek is, akik szerint, amennyiben tényleg jól működött a home office, nehéz elmagyarázni az alkalmazottaknak, hogy miért kell visszatérni a korábbi rendszerhez. Az otthoni munkának hátrányai is vannak, elidegenítheti az embereket, viszont a visszatérést fokozatosan kellene alkalmazni, rugalmassággal a cégvezetők részéről – mondta Kajcsa Zsuzsanna, egy multi cég HR-munkatársa. Fontos továbbá az alkalmazottak megfelelő időben való tájékoztatása is azzal kapcsolatban, ha megváltoznak a munkakörülményeik – magyarázta.
A cégvezetőket kötelezni kellene arra, hogy akinél lehetséges az heti minimum két napot otthonról dolgozhasson. Főleg mert egy felsőfokú végzettséggel rendelkező ember sokszor be kell járjon Brassóba és legalább két nap megspórolná az utat.
A cég akinek dolgozom kb. 22 éves és kezdetektől fogva az alkalmazottak nagy része otthonról dolgozott. Működik ez.