Sőt nagyon jó ötlet, a falusi embernek ha van feleslegbe megtermelt zöldsége ,gyümölcse tojása, házi dzsem,szalonna stb…miért ne tudná eladni. Vagy 10 tojása az idős néninek, akinek kevés a nyugdija ,kiegészítőként nagyon jól jönne.

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Nekünk, vásárlóknak azért, mert lenne, ahol friss zöldséget-gyümölcsöt vásároljunk, a termelőknek pedig azért, mert idős emberek, akik még foglalkoznak zöldség és gyümölcs termesztésével, lenne ahol hasznosan eltöltsék idejüket, hiszen pletykára amúgy is összegyűlnek, de így legalább beszélgetés közben még pénzt is tudnának keresni portékájuk után.
Erdővidéken nem újkeletű az ehhez hasonló gondolat, de mindezidáig senki nem valósította meg. A helybéli termelőknek jelenleg egyedül a szerdai, baróti piacon van lehetőségük árulni, idén a Baróton szervezett időszakos ünnepi vásárok is elmaradtak.
Derzsi Sámuel baróti polgármesterjelölt 2012-ben azt mondta, Brassóban kellene az erdővidéki termelőknek közös eladópontot biztosítani, azóta azt mások létrehozták, az erdővidékiek pedig maradtak az állandóan hangoztatott összefogás hiú ábrándjával, és a helyben megélhetést biztosító jövő szép reményével.
Sőt nagyon jó ötlet, a falusi embernek ha van feleslegbe megtermelt zöldsége ,gyümölcse tojása, házi dzsem,szalonna stb…miért ne tudná eladni. Vagy 10 tojása az idős néninek, akinek kevés a nyugdija ,kiegészítőként nagyon jól jönne.
Kb. 3 héttel ezelőtt egy bibarcfalvi zöldségtermelővel valö komunikáció keretén belül, amelyet mindenki olvashatott, kijelentettem: lesz Baróton a helyi termelőknek napi zöldségpiac. Dr. Bán István baróti független polgármesterjelőlt
A termelőnek könnyebb lenne,a vásárlónak gond…A baróti drága jó piac…….,de van.(tegnap láttam egy összehasonlítást,árbeli arány tekintetében KV és BV megye közt.Na kinek a javára?)Pártolom a bátor polgármester asszonyt,de Ő nem Bacon felé jár SZtgy.-re,hogy látná,mi lett a z állítólagosan állatpiacnak tervezett terület sorsa Nagybaconban , Barót felőli bejárat….
De nem is Baróton indul polgármesternek, hanem Nagyajtán. Hajrá !!!!
Derzsi is egy orok igergeto. Ismet megteszi, majd 4 ev mulva ismet. Semmi uj a napalatt. Barot sirasoi.
Nem kell ahhoz a piacra menni, hogy a szomszédból vásárolj friss zöldséget, tojást, tejet, vagy bármit. A következő ötlet egy bevasarlóközpont lesz :))
De mi lesz akkor ha nincs bevásárló központ és nincs anyagi bevétel.Van ahol nagyon jól működik és a közösség javát szolgálja.
Az ilyen piacokat az igény és kínálat alakítja… nem egy pokgármesterjelölt 🙂