Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A fejlesztés befektetés

Átveszi az állam a megyei tehetséggondozó, ún. kiválósági központok személyzeti költségeit. A kiválósági központok alapítását tavaly ősszel miniszteri rendelettel tették kötelezővé minden megyének anélkül, hogy működtetésére erőforrásokat biztosítottak volna. Háromszéken azonban már korábban is működött, önkormányzati finanszírozással.

Hirdetés
Hirdetés

A bérköltségek átvétele még csak ígéret, aminek betartása csak a tanév kezdete után dől el, de nemcsak ez a bizonytalanság emészti az igazgatónőt, Pető Mária fizikatanárnőt.

A városi tanács legutolsó ülésén a Kovászna Megyei Kiválósági Központ költségvetését is módosította, visszavette a személyzeti költségek egy részét, illetve kiutalt az oktatók módszertani képzésére egy bizonyos összeget. Ők a maguk során a Mindlab Hungary 4.4 módszer szerint fogják 10 iskolában két-két csoportnyi tanuló szociális, életvezetési, logikai és érzelmi készségeit, képességeit gyarapítani.

Az, hogy a minisztérium júniusi rendelete szerint az állam vállalja át az oktatók bérköltségeit, még nem jelenti azt, hogy a város leveheti a kezét az intézményről – figyelmeztet az igazgatónő. Ugyanis azokban a megyékben, ahol ez történt, már januártól megbénultak a kiválósági központok. A tantermek rezsiköltségeit – jelen esetben a Székely Mikó Kollégiumnak – továbbra is fizetni kell. Nálunk egyelőre fogyóanyagokkal is jól állnak – fizika, kémia, biológiai szakköröknek van ezekre inkább szüksége –, ami részben annak is köszönhető, hogy a tavalyi tanév jórészében online folytatták a diákok fejlesztését. Az azonban komolyan veszélyeztetné a gyakorlati oktatást, a csoportok tervezett bővítését, ha a negyedik koronavírus-hullám miatt online üzemmódban kellene folytatni a tevékenységet – mondta Pető Mária.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük