Több mint ezer csomag csempészcigarettával bukott le egy férfi Zágonban
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 41 éves férfit, akinek autójába...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Három korábbi évben is folytak már a Szabó Jenő kezdeményezte terápiás programok a sérült gyermekekkel, de azok tavaly és idén a járványhelyzet miatt nem a borvizes kezelőközpontok medencéiben zajlottak-zajlanak, hanem a dálnoki búvártónál, ahol megteremthetők a megfelelő körülmények a húsz család bevonásával történő tevékenységeknek.
– Június közepétől augusztus közepéig kilenc héten keresztül foglalkozunk a gyermekekkel ötös csoportokban, hetente 2 napon át. Három csoportban folynak a foglalkozások, főleg a TUSMA módszerrel, amely a neuroplaszticitásra alapoz, vagyis az agy és az idegrendszer képlékenységére, rugalmasságára – mondta el lapunknak Szabó Jenő. – Folytatjuk a zeneterápiát a tavon, ahol speciális gumikádakban lebegnek a vízben a gyerekek, eközben ellazulva zenét és mesét hallgatnak úgy, hogy a hangok rezgéseit teljes koponyafelületükkel, mint egy hangszekrénnyel érzékelik, ebben az állapotban az információ bejut a tudatalatti elméjükbe is. A sérült gyermeket nevelő szülők igen sok stresszt megélnek, így a második „műhelyben” számukra az egészségügyi világszervezet stresszkezelési útmutatója alapján szervezzük meg a tevékenységeket. A harmadik csoportban szülők és gyermekek együtt lesznek egy csoportban, ahol alkalmazzák az eddig tanultakat.
A programok lebonyolításában a sepsiszentgyörgyi speciális iskola gyógypedagógus oktatói, szakemberei is segítenek a programvezetőnek.
A gyermekek több mint fele olyan, aki már a korábbi években is fejlesztésben részesült, szép haladásuk nyújt elégtételt a program szervezőinek: egy nyolcéves mozgássérült kislány korábban csak lábujjhegyen járt, most már teljes talpán, egy autista kisfiút eddig ölben kellett a helyszínre vinni, most már önállóan igyekszik oda, és kommunikálni is próbál, ahogy egy beszédkészségében lemaradt kislány is.
A MOL Gyermekgyógyító programja 2009-ben indult, fennállása óta 227 pályázat nyert támogatást összesen 4 millió lej értékben, ebből mintegy 13 ezer gyermek részesült művészet-, játék- vagy emocionális terápiában vagy valamilyen pszichoszociális beavatkozásban.