Cîţu: továbbra is 7 százalékos államháztartási hiánnyal számolunk
A kormány továbbra is 7, legtöbb 7,1 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A szakértők által elkészített korábbi tanulmány adatai azt mutatják, hogy Románia tavaly az Európai Unió 28 tagállama között a 26-ik helyet foglalta el a digitalizálás, vagyis a legkorszerűbb kommunikációs rendszerek elterjedésének, kiépítésének, fejlesztésének tekintetében. Mindez olyan körülmények közepette, hogy tavaly például az EU tagállamaiban a távmunkában tapasztaltnak, nagyon jártasnak minősíthető munkavállalók számaránya alig 5,4 százalék volt. A WS tanulmánya rámutat, a koronavírus-járvány arra kényszerítette a cégek, vállalatok, társaságok vezetőségeit, hogy az informatikai rendszerüket fejlesszék. Vonatkozik ez egyfelől a belső munkavégzésre, másfelől pedig az ügyfelekkel való kapcsolattartásra is. Sok olyan cég, üzlet és szolgáltató is ráállt az online rendszerre, amelyek korábban csak hagyományos közvetlen tevékenységet folytattak, internet nélkül, vagy csak kis mértékben használva internetkapcsolatot.
A koronavírus-járvány ürügyén a Colliers International szervezet májusban ismertette felméréseinek eredményeit, amiből kiderült, hogy a romániai munkavállalók többsége nyitott volt a távmunkára, 60 százalék heti 1-2 napot dolgozna, dolgozott volna ilyen rendszerben, 10 százalék pedig heti 3-4 napot – akkor is, ha az egészségvédelmi szabályok lazulnak.
(bl)