Akkor mi az átlagon alul vagyunk, 3870 lej futott be, és átlagban30-40 lej maradt a következő bérig. Keményen takarékosok vagyunk mind a hárman. Érdekes lenne megtudni az egy főre, egy családra jutó kulcsokat. Szünet nélkül lazán hazudnak.

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A romániai háztartások szintjén a havi átlagos összjövedelem egy főre vonatkoztatva 1.838 lej volt, az átlagos kiadások pedig 1.562 lejt tettek ki fejenként.
Az idézett forrás szerint a pénzbevételek háztartásonként átlagosan havi 4.390 lejt (személyenként havi 1.694 lejt) tettek ki, a természetbeni bevételek pedig háztartásonként havi 375 lejre (145 lej/fő) rúgtak. A fizetés és egyéb kapcsolódó jövedelmek képezték a háztartások legfontosabb jövedelemforrását (a háztartások teljes jövedelmének 68,1%-át).
Az INS szerint, a lakhely befolyásolja a szintbeli különbségeket, különösen a háztartások jövedelmi struktúráját a városi és vidéki térségek tekintetében.
A statisztikai adatok szerint a háztartásokban felmerült kiadások rendeltetése az élelmiszerek, a nem élelmiszer-ipari termékek beszerzése, szolgáltatások árának kiegyenlítése, a befizetett adók és társadalombiztosítási járulékok, valamint a háztartási termeléshez kapcsolódó egyes igények fedezése (állatok és baromfik takarmányozása, esetleges munkaerő fizetése, vetőmagok beszerzése, állatorvosi szolgáltatások stb.).
A házak vásárlására vagy építésre, a háztartási termeléshez szükséges földterület és berendezések beszerzésére, részvények vásárlására stb. fordított beruházások kis részét képviselik a háztartások összes költségeinek (csak 0,8%-át).
Az INS megemlíti, hogy a lakókörnyezet meghatározza a sajátos fogyasztási kiadások mennyiségének és szerkezetének bizonyos sajátosságait.
A fogyasztási kiadások szerinti szokásos osztályozás (COICOP) értelmében az élelmiszerek és alkoholmentes italok 2019 második negyedévében átlagosan a háztartások fogyasztásának 34,2%-át tették ki.
Az összes bevétel tartalmazza a különféle forrásokból származó pénzbevételek teljes összegét, amelyek visszatérítésére nincs kötelezettség, valamint a természetbeni bevételeket (lejben becsülve).
Az összes kiadás magában foglalja az összes pénzköltséget, tekintet nélkül rendeltetésére, és a háztartások saját forrásaiból származó fogyasztás értékére.
(Agerpres)
Akkor mi az átlagon alul vagyunk, 3870 lej futott be, és átlagban30-40 lej maradt a következő bérig. Keményen takarékosok vagyunk mind a hárman. Érdekes lenne megtudni az egy főre, egy családra jutó kulcsokat. Szünet nélkül lazán hazudnak.
Mindent tudnak, akkor pontosan hányan vagyunk ebben a tetves országban?!