Tinizug – közösségi tér
A megyeszékhelyi Bod Péter Megyei Könyvtár keretében pár hónapja működik a Tinizug, ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Így került sor tavaly decemberben a Románia nemzeti ünnepéhez kapcsolódó tematikus hét tevékenységeinek megvalósítására. A tervezett múzeumlátogatásokat virtuális sétákkal helyettesítettük, a kézműves tevékenységek keretében különböző technikákkal zászlókat készítettünk.
Idén január 18–22. között a mesék hete zajlott a két partnerintézményben online térben. Az óriásrépa és A három pillangó mesék megismerése és feldolgozása által az egymásrafigyelést és egymás segítését gyakoroltuk. A mesék alapján különböző technikákkal művészi alkotások születtek. Sikerült bevonni a szülőket is, videofelvételeket és fényképeket készítettek a gyerekükkel való közös tevékenységről.
Február 15–19. között a népi mesterségek hetén, többek között filmet néztünk hagyományos magyar és román mesterségekről (cipész, pásztor). Megismerkedtünk egy török mesterséggel, a szőnyegszövéssel, míg a török óvodások a bútorfestés alapjait sajátították el egy általunk készített film segítségével, amely az intézményünkben dolgozó óvónők számára szervezett bútorfestő tanfolyamon (Buzogány István bútorfestő irányításával) készült.
A február 22–26. között zajló kulináris hét célja, hogy a projekt résztvevői megismerjék egymás étkezési szokásait, valamint a török, román, magyar konyha hagyományos alapanyagait. Megismerik a mézeskalácssütés mozzanatait, a pityókás házikenyér készítésének folyamatát, nem a betervezett formában, mivel a mostani helyzet nem engedi meg, hogy ellátogassunk a helyszínre és a gyerekek láthassák a kemencét, a fatekenőben való dagasztást, de nagy segítségünkre volt a Kovászna Megyei Művelődési Központ weboldala, ahol a magyar népi hagyományos mesterségek filmtárából sikerült néhányat bemutatni a gyerekeknek. A nagycsoportosok kipróbálhatják magukat kürtöskalács-, pogácsa- és mézeskalácssütésben is. Készülünk a Művészetek hetére (március 15–19.), valamint a törökországi óvodalátogatásra, ha a járványügyi intézkedések engedik.
Köszönjük óvodánk minden kolléganőjének önzetlen segítségét, akik a tematikus hetek tevékenységeit megtervezték, irányították és lebonyolították, valamint ezután fogják megtervezni és gyakorlatba ültetni.
Borka Katalin, Farkas Szilvia