Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Bánt, ha elfogultak…

Hirtelen nem is tudom megmondani, hogy pontosan kikre is gondoljak a címbe foglalt szóval, de látom a velem szemben ülő arcán a keserűséget, és kevés szóval is meggyőz, hogy itt a sportról van szó, a sportban elért egyik-másik siker mellőzéséről. Elém tálalja a Nemzeti Sport egyik korábbi számában közölt terjedelmes cikket, amely a nemrég lezajlott középiskolás sportvetélkedőről szól, s benne szinte a mennyekig feldicsérve a sepsiszentgyörgyi Puskás Tivadar Technológiai Líceum focicsapata, amely a legfényesebb érmet, az aranyat szerezte meg ezen a nem mindennapi sportrendezvényen.

Hát igen, az említett magyarországi sportlap hosszúra nyúló beszámolója sejteti, hogy itt sokkal fontosabb ügyről van szó, mint ahogyan a hazai sporttudósításokból következtetni lehetett. Nem csupán a számadatok imponálóak, hanem inkább a végeredmény, ami nem is az érmek és érmesek felsorakoztatásában merül ki. A közölt beszélgetésekből kiderül, immár a negyedik esztendeje megrendezett Erdélyi Magyar Középiskolás Sportolimpia idei vetélkedőin 15 megye 28 iskolájának képviseletében 550 diák versengett atlétikában, labdarúgásban, kosárlabdában, röplabdában,kézilabdában, úszásban, asztaliteniszben, strandröplabdában, és a neves és tehetős szponzorok, no meg a szülők jóvoltából, a Babeș–Bolyai Egyetem nagyvonalúságának köszönhetően négy napon át vehették birtokukba a sokak által irigyelt sportpályákat az erdélyi magyar középiskolás sportolók.

El is árulhatjuk, hogy a sportolimpia elnöke, Bodor László idevalósi, s ha elképzelése megvalósul, még inkább szoríthatunk, hogy vidékünk fiatal sportolói határokon túl is bizonyítsanak. Szerinte ugyanis megérett az idő arra, hogy összmagyar diák-sportolimpiában gondolkodjanak, annál is inkább, mert az eddigi és az idei esemény fővédnökei, erdélyi nagy sportolók iránti tisztelet, az ő személyiségük garantálhatja egy ilyen rendezvény népszerűségét, létrehozásának lehetőségét. S ha Károlyi Béla, Szabó Katalin, Novák Károly Eduárd, Ráduly-Zörgő Éva, Tófalvi Éva vállalták a fővédnökséget, minden bizonnyal sok sikerrel kecsegtető lehetőséget is látnak ebben a seregszemlében.

Nos, amiért Incze Eszter sporttanár kesereg, az a tény, hogy bár csapata, a tizenegy fiúból álló különítmény aranyérmet szerzett a tornán, sokak ámulatára az egyébként kitűnően szereplő szatmári Kölcsey Ferenc Líceum nagyra értékelt csapatát győzték le 2–1-re, itthon nem várta az eredményhez méltó fogadtatás. Pedig Ghinea Hunort is hajszál választotta el a gólkirályi címtől. És ide került a legjobb kapusnak kijáró díj (Ungvári Barna), valamint a legjobb játékos cím is (Demeter István). Rajtuk kívül még tagjai voltak a győztes csapatnak: Molnár Gergő, Keresztes Zsombor, Rétyi Levente, Bartos Csaba Lajos, Hornea Gabriel, Kovács Nándor Etele, Hirni Előd és Hirni Botond.
Magam is büszke vagyok rájuk, mert néhányukat tanítottam, és amikor az iskola hírnevéről volt szó, soha nem fukarkodtam a jutalmazással. Nos, a tanárnő szavaiból kiderült, hogy míg más tanintézeteket „hivatalosan” felmagasztaltak e sportesemény kapcsán, a Puskást különösebben nem méltatták. Pedig a Puskás is él, és sportol…

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük