Sepsi OSK: jöhet a rájátszás!

Sepsi OSK: jöhet a rájátszás! Sport

1–1-es döntetlennel zárta az alapszakaszt szombat este a Sepsi OSK, amely a listavezető FCSB csapatától rabolt pontot a 30., egyben utolsó fordulóban. Leo Grozavu legénysége a negyedik helyről jutott a felsőházi rájátszásba, ahová 23 pontot visz magával.

Alaposan ráijesztett a házigazda Sepsi OSK-ra az éllovas FCSB, a fővárosiak ugyanis már a mérkőzés 6. percében megszerezték a vezetést az 1. ligás gólkirály, Florin Tănase révén. A fővárosi csatár ezzel 19-re növelte góljai számát, és toronymagasan vezeti a góllövők listáját.

A kezdeti megilletődöttségükből magához tért háromszékiek azonban nem hagyták magukat, csakhamar kiegyenlítetté tették a játékot, Golofca távoli lövéssel veszélyeztetett, majd Bouhenna fejese csattant a felső lécen. Kitartásukat a második félidő elején koronázta siker: az 57. percben egy szögletet követően Pavol Safranko Andrei Vlad kapujába fejelte a labdát (1–1). A hét gólnál járó szlovák támadó a hajrában a győztes találatot is megszerezhette volna, azonban pontatlanul célzott. Több gól már nem esett, a két alakulat összecsapása – hasonlóképpen az őszi, bukaresti találkozójukhoz – 1–1-es döntetlennel zárult. Ez volt a Sepsi OSK tizenötödik döntetlenje az alapszakaszban, a sepsiszentgyörgyiek hazai pályán legutóbb január 23-án győztek. Fennállása során másodszor jutott be a rájátszás felsőházába a sepsiszentgyörgyi együttes, amely ezúttal az európai kupaselejtezőt érő negyedik hely megszerzését tűzte ki célul. Pénteken teljessé vált a felsőház mezőnye, miután az Academica Clinceni és az FC Botoșani megőrizte az ötödik és a hatodik helyet.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 30. forduló: Sepsi OSK–FCSB 1–1 (0–1).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Iulian Călin (Ștefănești). Sepsi OSK: Fernández – Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ștefănescu – Vașvari, Fofana (González, 46.), Nouvier (Petrila, 46.) – Dragomir (Aganovic, 8., Achahbar, 70.), Golofca (Bajrovic, 89.), Safranko. Vezetőedző: Leo Grozavu. FCSB: A. Vlad – Crețu, Cristea, Miron (Oaidă, 14.), Radunovic – Ov. Popescu (Vînă, 77.), Șut, Olaru (Nedelcu, 43.) – Moruțan, Oc. Popescu (Panțîru, 77.), Tănase. Vezetőedző: Anton Petrea. Gólszerzők: Safranko (56.), illetve Tănase (6.). Sárga lap: Nouvier (40.), Bouhenna (50.), Vașvari (62.), González (78.), illetve Oc. Popescu (62.), Vînă (86.).

További eredmények: Astra Giurgiu–Aradi UTA 0–0, FC Dinamo–Academica Clinceni 1–3, FC Argeș–Chindia Târgoviște 3–1, FC Voluntari–FC Botoșani 1–1. A CSU Craiova–Kolozsvári CFR rangadó tegnapi lapzártánk után kezdődött. A mai program: 17.30-tól Jászvásári Poli–FC Hermannstadt, 20.30-tól FC Viitorul–Medgyesi Gázmetán.