Röviden

Tanulságos edzőmeccs

Két héten belül második felkészülési mérkőzésén is alulmaradt a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely szerdán a Bukaresti Steaua vendégeként szenvedett 3–2-es vereséget. A háromszékiek góljait Horváth Pál és Vitalij Karamnov szerezték. Ezt megelőzően, szeptember 30-án az Ágyúsok a Sapientia U23-tól kaptak ki 2–1 arányban. Pelle Torstensson vezetőedző szerint tanulságos volt az edzőmeccs, tudják, hogy a játék melyik elemeiben kell fejlődniük, és már alig várják a bajnokság rajtját, hogy élesben bizonyíthassanak. „Mindig nehéz elveszíteni egy mérkőzést hosszabbításban, de sokkal jobban játszottunk, mint legutóbb, és ez a legfontosabb. Nehezen lendültünk játékba, de a mérkőzés folyamán sok jó megmozdulásunk volt, viszont emberelőnyben és emberhátrányban is jobbnak kell lennünk. Öt az öt ellen jól játszottunk, jól kezeltük a korongot, összességében egy jó felkészülési meccs volt a bajnoki rajt előtt, amire remélem, mihamarabb sor kerül” – fejtette ki a találkozó után a svéd edző.

Szalah rekordot érő mesterhármasa

A Liverpool kiütéses, 7–1-es győzelmet aratott a skót Rangers otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Mohamed Szalah csak a 68. percben állt be, de két BL-rekordot így is megdöntött: hat perc tizenkét másodperc alatt szerzett három góljával megdöntötte a BEK/BL történetének leggyorsabb mesterhármasának rekordját. Korábban a BEK-ben Claudio Sulser az 1978/79-es szezonban a Grasshoppers színeiben a Valletta ellen szerzett hasonlóan rövid idő alatt mesterhármast. A BL-ben hét perc volt a rekord, korábban Bafétimbi Gomis (Lyon) a Dinamo Zagreb ellen 2011-ben, Luiz Adriano (Shakhtar) a BATE Boriszov ellen 2014-ben és Robert Lewandowski (Bayern) a Crvena Zvezda ellen 2019-ben ért el ilyen rövid idő alatt három gólt. Az egyiptomi játékos így már 37 gólnál jár a Liverpoollal a BL-ben, ezzel ő a legeredményesebb angol klubban játszó labdarúgó a sorozatban. Az eddigi rekordot Didier Drogba (Chelsea) és Sergio Agüero (Manchester City) tartották 36–36 góllal.