Norvégia 2015. után ért újra a csúcsra

Az Eb-címvédő norvég válogatott nyerte a spanyolországi női kézilabda-világbajnokságot, miután a döntőben hét góllal legyőzte (29–22) az olimpiai bajnok francia csapatot. A franciák a hatodik vb-döntőjükön negyedszer veszítettek, a norvégok a nyolcadik fináléjukon negyedszer nyertek. A bronzérem Dániának jutott, miután 35–28-ra verte a házigazda Spanyolországot.

A vb-álomcsapatába csak az elődöntőbe jutott négy válogatottból kerültek be játékosok. A vb legjobb játékosa Kari Brattset 46 lövésből 38 góllal zárta a tornát. A legjobb kapus a dán Sandra Toft lett, aki 188 lövésből 80-at védett, pedig honfitársa, Althea Reinhardt hatékonyabb volt nála, hiszen 141 kísérletből 71-et hárított.

A világbajnokság álomcsapata: kapus: Sandra Toft (dán), balszélső: Coralie Lassource (francia), balátlövő: Henny Reistad (norvég), irányító: Grace Zaadi (francia), jobbátlövő: Nora Mörk (norvég), jobbszélső: Carmen Martín (spanyol), beálló: Pauletta Foppa (francia), MVP: Kari Brattset (norvég), gólkirály: Nathalie Hagman (svéd, 71 gól).

A vb végeredménye: 1. Norvégia, 2. Franciaország, 3. Dánia, 4. Spanyolország, 5. Svédország, 6. Brazília, 7. Németország, 8. Orosz csapat, 9. Hollandia, 10. Magyarország, 11. Japán, 12. Szerbia, 13. Románia, 14. Koreai Köztársaság, 15. Lengyelország, … 30. Üzbegisztán, 31. Irán, 32. Kína.

Sem pályán, sem képernyőn…

A vártnál gyengébben szerepelt Románia eFutball (videójáték) válogatottja az eNations Cup 2022 elnevezésű világbajnokság december 16-17-i selejtező tornáján. A 2 tagú nemzeti csapat (Cosmin Petrescu, Răzvan Puiu) hat mérkőzésből hármat elveszített, egyet megnyert, és volt két döntetlen is. Igaz, olyan ellenfelekkel kellett megküzdeni, mint Svédország, Németország, Portugália, Olaszország, Oroszország, Finnország és Belgium. Utóbbi kettő Romániával együtt kiesett a második divízióba, ott a jövő év első négy hónapjában még lesz vajmi esélyük kiharcolni a vb-részvételt, de a lehetőségek szűkültek. (bl)