Revánsot vett a CFR

Revánsot vett a CFR Sport

A Kolozsvári CFR a bajnokságban állt bosszút a Sepsi OSK-n a júliusban elveszített Szuperkupa-döntőért, Dan Petrescu csapata 2–1-re nyerte a kettejük közti rangadót a Szuperliga 14. fordulójában. A kincses városiak zsinórban hatodik meccsükön maradtak veretlenek és megerősítették harmadik pozíciójukat, míg a háromszéki együttes ötödször szenvedett vereséget az idényben, viszont továbbra is hatodik a táblázatban.

Az izgalmas párbaj mindhárom gólja szöglet után született. A Sepsi OSK a 27. percben szerzett vezetést, amikor Aganovic csúsztatása után Denis Ciobotariu, a CFR-től eltanácsolt védő korábbi csapata kapujába fejelt. Alig hat perc után Yuri Matias révén egyenlített a címvédő, majd a hajrában Karlo Muhar a győztes találatot is befejelte. Ez volt Muhar 3. gólja a szezonban, ezzel ő jelenleg a CFR legeredményesebb játékosa. A szünetben bemutatkozott a Sepsi OSK színeiben a magyar válogatott Tamás Márk, aki a gólszerző Ciobotariut váltotta a háromszékiek védelmében.

„Csalódott vagyok, de nem hibáztathatom a fiúkat, nagyon jó meccset játszottak. Nagyon jó és tapasztalt csapattal találkoztunk, amely a Konferencia Ligában is megmutatta rátermettségét. De egy pillanat eldöntötte ezt a mérkőzést. Volt egy eset az első félidőben, amikor emberhátrányban kaptunk gólt, a játékost a pályán kívül ápolták. Nem értem, hogy nem adtak ott piros lapot, ez hihetetlen! Nem tudom, hogy a VAR miért nem hívta le a játékvezetőt a monitorhoz, még akkor is, ha egy olyan híres bíró vezette a meccset, mint Kovács István. Ezt nem lehet megtenni, ha megütöd az ellenfelet, akkor piros lap jár, nem sárga. Piros volt, piros, volt!” – nyomatékosította Cristiano Bergodi a 29. percben történtekre utalva. Ekkor a Sepsi OSK piros lapot kért Cephas Malele ellen, mivel a támadó durván lekönyökölte Andres Dumitrescut, de Kovács István játékvezető csak sárga lapot adott a CFR játékosának.

Labdarúgó Szuperliga, a 14. forduló eredményei: FC Argeș – FC Voluntari 0–0, FC Hermannstadt – Bukaresti Rapid 0–2, FC Botoșani – FC U Craiova 1–0, Konstancai Farul – Kolozsvári U 2–0, Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești 2–1, Chindia Târgoviște – CS Mioveni 1–0, FCSB – Aradi UTA 2–1, Kolozsvári CFR – Sepsi OSK 2–1.

A 14. forduló csapata: Cătălin Straton (FC Argeş) – Andrei Patache (FC Botoşani), Esteban Orozco (Chindia), Yuri Matias (CFR), Junior Morais (Rapid) – Darius Olaru (FCSB), Karlo Muhar (CFR), Xian Emmers (Rapid) – Alexandru Ioniță (Rapid), Rivaldinho (Universitatea Craiova), Alexi Pitu (Farul). Edző: Dan Petrescu (CFR).