Kétgólos vereség a bajnoktól

Kétgólos vereség a bajnoktól Sport

Mario Camora korai pazar találatával és Gabriel Debeljuh hajrában szerzett góljával nyerte meg az erdélyi rangadót a Kolozsvári CFR a Sepsi OSK ellen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. Hiába játszott jól a szentgyörgyi gárda, sem gólt, sem pontot nem tudott szerezni, három forduló óta nyeretlen a pontvadászatban.

A mérkőzés előtt a két csapat közösen tiltakozott a háború ellen, a játékosok hatalmas No War We want Peace feliratú molinó előtt fotózkodtak. A Székely Légió is megemlékezett az orosz–ukrán háborúról, Isten óvja Kárpátalját! felirattal üzentek. Ami a meccset illeti, a bajnoki címvédő egy gyors góllal megalapozta a játék jellegét, Mario Camora már az 5. percben bevette Niczuly Roland kapuját, a balhátvéd 25 méterről lőtte ki tökéletesen a jobb felső sarkot (0–1). A kincses városiak innentől pragmatikus védekezésükre összpontosítottak, a házigazda piros-fehérek pedig igyekeztek kiegyenlíteni, azonban labdabirtoklási fölényük nem érett góllá, legnagyobb helyzetüket az egyedül kapura törő Marius Ștefănescu hagyta ki, aki laposan a hosszú sarok mellé továbbított.

Szünet után is a Sepsi OSK próbálkozott többet, Ștefănescu kétszer is egyenlíthetett volna, legnagyobb lehetőségénél a büntetőpont környékéről lőtt alig fölé. A másik oldalon Ciprian Deac szabadrúgása kevéssel kerülte el a bal felső sarkot, de ami késik, nem múlik alapon a 84. percben egy szöglet után eldöntötték a mérkőzés sorsát, Graovac visszafejelt labdáját Gabriel Debeljuh továbbította hálóba (0–2). A Kolozsvári CFR tavaly októberhez hasonlóan ezúttal is 2–0-ra nyert, a Sepsi OSK kilencedszer szenvedett vereséget az idény során. Hétközi fordulóval folytatódik a bajnokság, a Sepsi OSK legközelebb kedden lép pályára, 17.30-tól az FC Dinamo vendégeként játszik a Ștefan cel Mare Stadionban.

Labdarúgó 1. Liga, 28. forduló: Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0–2 (0–1). Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 2500 néző. Vezette: Florin Chivulete (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea,. Dumitrescu – Eder González, Aganovic (Damașcan, 83.), N. Păun – Askovszki (Bărbuț, 64.), Tudorie (Luckassen, 73.), Ștefănescu. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. CFR: Hindrich – Manea (Susic, 63.), Graovac, Burca, Camora – N. Boateng – Deac (Yuri Matias, 85.), Bordeianu, Roger (Petrila, 73.), Negut (A. Păun, 85.) – Dugandzic (Debeljuh, 46.). Vezetőedző: Dan Petrescu. Gólszerzők: Camora (5.), Debeljuh (85.). Sárga lap: Luckassen (80.), Bărbuț (89.), Mitrea (89.), illetve Dugandzic (44.), Camora (77.), Petrila (84.), Bordeianu (90+4.).

További eredmények: Aradi UTA – Academica Clinceni 2–0, Universitatea Craiova – Chindia Târgoviște 1–0, Medgyesi Gázmetán – FC U Craiova 0–3, Bukaresti Rapid – Bukaresti Dinamo 1–1, FC Arges – FC Voluntari 0–0.