Dupla győzelem a háromszéki csapatoknak

Dupla győzelem a háromszéki csapatoknak Sport

Mindkét háromszéki együttes hozta a kötelezőt a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság hétvégi, 8. fordulójában, a Sepsi OSK II. és a Kézdivásárhelyi SE egyaránt 3–1 arányú győzelmet aratott.

A sepsiszentgyörgyi mérkőzés elején Menyhárt Lóránt kapus csillogtatta meg tudását, miután bravúrral védte Bucuroiu próbálkozását. A 9. percben viszont már ő is tehetetlen volt, amikor Lucian Buzan a védők közül kilépve megszerezte a nagyszebeni együttesnek a vezetést (0–1). Ezt követően a házigazdák mindent megtettek az egyenlítés érdekében, viszont Vlad Mitrea, Florin Rența és Vitalie Damașcan sem tudta gólra váltani a helyzeteket. Szünet után sikerült megtörni a gólcsendet, az 51. percben Damașcan 16 méterről bombázott a hálóba (1–1). A 62. percben a piros-fehér mezesek átvették a vezetést, Damașcan előkészítését Mitrea a hosszú sarokba továbbította (2–1). A folytatásban Menyhárt is védeni kényszerült, azonban a 16 éves sepsiszentgyörgyi kapus derekasan állta a sarat. A 80. percben Kocsis Norbert kapott remek labdát, amivel megiramodott a jobb oldalon, betört a tizenhatos területre, majd kilőtte a hosszú sarkot (3–1). A Sepsi OSK II. megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, továbbra is a rangsor második helyét foglalja el, mivel a Székelyudvarhelyi FC jobb gólkülönbséggel rendelkezik.

1. Liga, 5. csoport, 8. forduló: Sepsi OSK II.–FC Hermannstadt II. 3–1 (0–1). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Iurgen Ciprian Lică (Constanța). Sepsi OSK II.: Menyhárt – Csiszer, Berde, David, Tusa, Sütő, Mitrea (Pál, 82.), Máthis (Nistor, 55.), Rența (Kocsis, 55.), Damașcan (Becze, 75.), Sánta (Dragomir, 55.). Edző: Andrási Alexandru. Hermannstadt II.: Bolboașă – Mustea (Crețu, 82.), Jica, Hanzu, Chirițoiu (Iordache, 46.), Lașcu, Albu (Agârbiceanu, 78.), Iaru, Buzan, Șulea (Gândilă, 67.), Bucuroiu. Edző: Dorin Zotincă. Gólszerzők: Damașcan (51.), Mitrea (62.), Kocsis (80.), illetve Buzan (9.).

A kézdivásárhelyi találkozó jól kezdődött a KSE számára, miután már a 9. percben vezetést szereztek, Gajdó Tamás bal oldali beadását a felszabadítani igyekvő Ionuț Crăciun a saját kapujába fejelte (1–0). A folytatásban is a kék-fehér mezesek akarata érvényesült, folyamatos nyomás alá helyezték az ellenfelet, azonban a vendégkapus tette a dolgát, Valentin Ion Szőcs László fejesét, Antal Barna távoli lövését, valamint Albu Norbert lehetőségét is hárította. A Prahova megyei gárda a 25. percben váratlanul kiegyenlített, a csapatkapitány Radu Huza mintegy 30 méterről lőtt kapura, a rosszul helyezkedő Niczuly Rajmond pedig lemaradt a gyepen megpattanó labdáról (1–1). Ezt követően is a házigazdák játszottak mezőnyfölényben, sorra dolgozták ki az újabb helyzeteket, majd a 40. percben Albu távoli próbálkozása Roberto Alecsandru lábán irányt változtatva a hálóba vágódott (2–1). Szünet után is a céhes városi gárda játszott veszélyesebben, azonban Marius Telcean és Tankó Zsolt lövése is kimaradt. A Plopeni a 68. percben egy szöglet után röviden szabadított fel, Gáll Attila pedig kapásból védhetetlenül a hálóba továbbította a labdát, beállítva a 3–1-es végeredményt.

1. Liga, 5. csoport, 8. forduló: Kézdivásárhelyi SE–Plopeni 3–1 (2–1). Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Marius Naidin (Pitești). KSE: Niczuly – Telcean, Tankó, Mojzi (Barbocz, 72.), Gajdó, Gazda, Pakucs, Albu, Antal (Fábián, 86.), Gáll (Sánta, 86.), Szőcs (Bandi, 61.). Edző: Vasile Gherghe. Plopeni: Ion – Niță, Alecsandru, Crăciun, Chejnoiu, Popescu, A. Păun, Paraschivoiu, Bucur, Huza, Lazar (Militaru, 72.). Edző: Daniel Dumitrache. Gólszerzők: Crăciun (9. – öngól), Albu (40.), Gáll (68.), illetve Huza (25.).

További eredmények: Székelyudvarhelyi FC – Brassói Kids Tâmpa 7–1, CS Blejoi – Baracrozsnyói Olimpic 1–2, FC Pucioasa – Brassói SR 3–1.