Nem ilyen avatót terveztek

Nem ilyen avatót terveztek Sport

Nem az eredeti terveknek megfelelően, de szombaton első mérkőzését vívta vadonatúj otthonában a Sepsi OSK, a Voluntari elleni bajnoki egyben a Leo Grozavut váltó Cristiano Bergodi debütmeccse is volt a piros-fehérek kispadján. A Sepsi OSK Aréna avatómérkőzése nem a büntetőt hibázó sepsiszentgyörgyiek szája íze szerint alakult, a jó formában levő ilfoviak mindhárom ponttal távoztak.

Szombaton délután új stadionban, új edzővel a kispadon fogadta az FC Voluntarit a Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga 12. fordulójában. Románia egyik legkorszerűbb futballarénája magyar állami finanszírozásból épült, a 8450 férőhelyes létesítmény a magyar állam külhoni utánpótlás-nevelési stratégia infrastrukturális hátterének megteremtését hivatott szolgálni. A kedvezőtlen időjárás dacára sokan voltak kíváncsiak a város szélén álló „ékszerdobozra”, még akkor is, ha a járvány miatt csak a nézőtér harmadát lehetett elfoglalni.

Akárcsak három és fél éve, a Sepsiszentgyörgyön rendezett első élvonalbeli mérkőzésen, az új stadionban is a FC Voluntari volt a Sepsi OSK első vendége. Mégpedig igen kellemetlen vendég, ugyanis precíz letámadásaival rendre szorult helyzetbe hozta a szentgyörgyi védelmet, sőt már a 22. percben előnyhöz jutott: Ion Gheorghe látványos sarokpasszát Cristian Costin továbbította Niczuly Roland kapujába (0–1).

A Sepsi OSK-nak ismét gondjai akadtak a helyzetkihasználással, jól zárt a voluntari védelem és Mihai Popa kapus, aki mindent védett, még Kevin Luckassen büntetőjét is a 67. percben. Ekkorra azonban már kétgólos hátrányban voltak a mieink, a második félidő elején egy gyors kontra végén Vadim Rață nem hibázott (0–2). Kétgólos előnyének tudatában a vendégek beálltak védekezni, és állták az OSK egyre kapkodó rohamait egészen Petar Bojic megpattanó átlövéséig (1–2), amely a véghajrára új életet lehelt a meccsbe, az eredmény azonban nem változott, az új stadionhoz méltó eredményre még várnunk kell.

Az FC Voluntari zsinórban a hatodik győzelmét aratta, ezzel szemben a Sepsi OSK egymás utáni hat döntetlent követően idénybeli negyedik vereségét könyvelte el, ezzel pedig lecsúszott a 13. helyre. Az OSK legközelebb október 25-én, a címvédő Kolozsvári CFR otthonában játszik bajnokit.

Labdarúgó 1. Liga, 12. forduló: Sepsi OSK–FC Voluntari 1–2 (0–1). Sepsi OSK Aréna, vezette: Kovács István (Nagykároly). Sepsi: Niczuly – Dimitrov, De Sousa, Mitrea, Ipsas – Achahbar (Bojic 70.), Fofana (Chunchukov, 78.), Golofca (Ștefănescu, 70.) – Bărbuț (Askovski, 62.), Luckassen, Aganovic (Păun, 62.) Edző: Cristiano Bergodi. FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Meleke (Achim, 90.), Tamaș, Armaș, Briceag – Costin, Droppa, Rață (Tavares, 90.) – Nemec (Fülöp L., 72.), Gheorghe (Lopes, 82.). Edző: Liviu Ciobotariu.

Gólszerzők: Petar Bojic (80.), illetve Ionuț Costin (22.), Vadim Rață (54.).

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, a 12. forduló további eredményei: Medgyesi Gázmetán – Bukaresti Dinamo 2–1, FCSB – CS Mioveni 3–0. A mai műsor: 17.30-tól FC Botoșani – Chindia Târgoviște, 20.30 Universitatea Craiova – Academica Clinceni.