„Egyirányú utcában” vagyunk
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszterrel készített interjúnkban egyebek mellett a...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A tárcavezető szerint ez azt is jelenti, hogy az egészségügyi intézmények vezető tisztségeit ellátó személyek kinevezése, illetve menesztése is átkerül a szaktárca hatáskörébe.
Tătaru rámutatott, a kormány 350 millió lejjel egészítette ki az egészségügyi minisztériumnak a válságos állapotban levő betegek megfigyelésére és kezelésére szánt költségvetését. Ebből 209 millió lejt 132 kórház intenzív osztályának juttatnak gyógyszerek, egészségügyi eszközök, fogyóanyagok és a kritikus állapotban levő betegek számára szükséges antibiotikumok vásárlására.
Tizenhárom megyei kórház között több mint 19 millió eurót osztottak szét, többek között orvosi felszerelések, Real Time PCR diagnosztikai műszer és lélegeztetőgépek beszerzésére.
A tárcavezető szerint a következő napokban további 39 millió eurót osztanak szét a kórházak között.
Az ügyben megkerestük Cseke Attila szenátort és Tamás Sándor megyei tanácselnököt is. Részletek a hétfői lapszámunkban!
Romániában jelenleg három fertőzési góc van: Suceava, Arad és Déva – nyilatkozta Nelu Tătaru.
“Jelen pillanatban három fertőzési gócot tartunk számon: Suceava, Arad és Déva” – fogalmazott a tárcavezető, hozzátéve, hogy Suceaván és Aradon személyesen ellenőrizte a helyzetet, és hamarosan Dévára is ellátogat.
A miniszter rámutatott, Arad és Déva esetében egyelőre nem indokolt a vesztegzár alá vonás, amit Suceava városára már elrendeltek. Egy ilyen döntés meghozatala előtt több szempontot is figyelembe kell venni, például az esetek számát, ennek növekedési ütemét, az egészségügyi személyzet körében diagnosztizált esetek számát, a településre be- és onnan kiáramló személyek számának növekedését.
A tárcavezető szerint most tárgyalnak arról, hogy konkrétan mekkora legyen az összeg, a végleges döntést várhatóan a hétfői kormányülésen hozzák meg.
Kérdésre válaszolva a miniszter azt mondta: felmerült annak a lehetősége, hogy megvonják azon orvosok praxisjogát, akik felmondtak a koronavírus-járvány ideje alatt, de ő “egyelőre nem támogatja ezt a megoldást”.
Hozzátette: van védőfelszerelés a kórházakban, “nem hat hónapra, de néhány hétre”.
A megyei közegészségügyi igazgatóságok (DSP) és mentőszolgálatok a következő napokban ezer-ezer főt alkalmaznak – közölte az egészségügyi miniszter.
A tárcavezető szerint a DSP-nél azért van szükség a munkaerő mintegy 25 százalékos bővítésére, mert a jelenlegi személyzettel nem lehet elvégezni a koronavírus terjedése miatt szükséges epidemiológiai vizsgálatokat. A mentőszolgálat állománya szintén bővítésre szorul – magyarázta Nelu Tătaru.
A koronavírus-tesztelés algoritmusa egyelőre változatlan marad a járványnak ebben a szakaszában – közölte a Nelu Tătaru.
A tárcavezető rámutatott, továbbra is a következő fontossági sorrend szerint végzik majd a teszteket: külföldön járt, tünetekkel rendelkező személyek, az igazolt esetek tünetekkel rendelkező, közeli kontaktjai, tünetekkel rendelkező egészségügyi személyzet, ismeretlen előzményű tüdőgyulladásos esetek (bármilyen korosztály, bármely kórházban), ismeretlen előzményű súlyos légúti fertőzéses esetek (bármilyen korosztály, bármely kórházban), intézményesített gondozásban levő, tünetekkel rendelkező személyek, szervátültetés előtt álló betegek és hematopoietikusőssejt-donorok.
(Agerpres)