Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Vizualizáljuk a Római Birodalom lelőhelyeit a Drupal segítségével!

Vizualizáljuk a Római Birodalom lelőhelyeit a Drupal segítségével! Reklám

Egy izgalmas projekt keretein belül a Pécsi Tudományegyetem CLIR Kutatóközpontja olyan webfejlesztőket keresett, akik képesek a Római Birodalom határvidékén található lelőhelyeket vizuálisan ábrázolni. A kihívás az volt, hogy a térképen való megjelölés mellett egy olyan adatbázist is kellett a rendszer mögé tenni, amely jól is kereshető.

Az elképzelés az volt, hogy az egyes lelőhelyekhez tartozó információkon túl lehessen látni az adott objektumokat is a térképen. Amikor tehát egy felhasználó ráközelít egy pontra, akkor a koncepció megálmodói szerették volna, ha kirajzolódik a feltárt terület és az épület kisebb részletei is.

Hogyan lehetséges ezt megoldani?

Röviden összefoglalva a kihívást az jelentette, hogy egy elemet több módszerrel kellett megjeleníteni egy azon térképen. Országos szinten meg kellett mutatni, hol találhatók gyakrabban lelőhelyek, míg közelebbi nézetben világosan látszania kellett a katonai és civil épületek közötti különbségeknek.

Ez technológiailag sem egy hétköznapi feladat, mivel a Drupal adminisztrációs felületeinek használata mellett biztosítani kellett azt, hogy a felhasználók egy alkalmazást lássanak.

Az Integral Vision webfejlesztői végül a headless Drupal koncepciót vették alapul, a Vue.js felhasználásával pedig felépítették a frontend alkalmazást. A Drupal 8 REST moduljával, egy API-n keresztül látták el az adatokat a kliens alkalmazás tekintetében. Az adminisztrációs felület kapcsán nem történt módosítás, a Drupal 8 megoldása került felhasználásra.

Munkában a Drupal fejlesztők

Komoly kihívásnak bizonyult, hogy célként fogalmazódott meg a megbízók részéről, hogy be lehessen mutatni azt, hogy az egyes épületmaradványok hogyan helyezkednek el egymáshoz vagy más tereptárgyakhoz viszonyítva. A kutatóktól KML formátumban kapták meg a Drupal fejlesztők a lelőhelyek rajzait. Ezt GeoJSOn formára hozták, ezután kezdődhetett meg a számolás.

A Mapbox szolgáltatásának segítségével került megjelenítésre a térkép a böngészőben, amely megfelelően volt képes ábrázolni és kezelni a kapott adatokat.

Egy változtatással gyorsabb alkalmazás

A webfejlesztők a Drupal szerkesztőségi rendszerét meghagyták, így az adminfelület összerakása nem okozott problémát. Sikerült elérni azt is, hogy független legyen a Drupal technológiai megoldásaitól a frontend megvalósítása.

A Vue.js ismeretének birtokában kezdődött el az alap keresése a frontend alkalmazáshoz. A Quasar Framework jó szolgálatot tett az első változat megalkotásában. Végül azonban a kódok portolásra kerültek Nuxt.js alapokra, melynek következményeként a kódbázis egyszerűbb lett, az alkalmazás sebességére ez pedig pozitív hatással volt, csakúgy, mint a buildelésre.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük