Dokumentumfilm készül Bölöni Lászlóról
Minden idők legsikeresebb romániai magyar labdarúgójáról, Bölöni Lászlóról, a még ne...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A magyar hadvezetés 1942-ben a később koncepciós perben halálra ítélt és felakasztott vitéz Kozma István vezérőrnagyra bízta a Székely Határőrség felállítását, amely a Keleti-Kárpátok szorosait hivatott megvédeni az előretörő szovjet ármádiával szemben. A határőrség sorait 18–19 éves leventekatonákkal töltötték fel, melléjük első világháborús veteránokat beosztva.
A sepsiszentgyörgyi, akkor 42 éves Nagy Andor hírvivőként harcolt az Úz völgyében. 1944. augusztus 26-án az utolsók között vonult vissza, amikor a – feltehetőleg megsebesülő – kürtöstől kénytelen volt átvenni a sepsiszentgyörgyi határőr zászlóalj kürtjét, és mivel akadályozta volna a mozgásban, és nem is szerette volna, ha illetéktelen kezekbe kerül, a katonazubbonyába bugyolálva elásta az ellenséges golyózáporban. Jól tette, mert hamarosan hadifogságba, illetve a Szovjetunióba került, és csak jóval a hazatérte után, 1965-ben tudott titokban visszamenni a csata helyszínére, ahol megtalálta a kürtöt. Unokája most adta át megőrzésre a megyetanácselnöknek.
Az értékes ereklye történetéről a 2020-as Székely Kalendáriumban olvashatnak majd bővebben.