A Hagyományok Háza várja a pályázatokat
Az elmúlt évek sikerei nyomán a Hagyományok Háza Nyitott Műhelye idén is meghirdette...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A hétfői koncertet sajnálatosan kevesen tartották érdemesnek megtekinteni, mint azt Zsombori Csaba, az előadás műsorközlője meg is jegyezte, „valószínűleg az embereknek ilyenkor annyi egyéb dolguk van, hogy nem érnek rá ezekre a gyerekekre is szentelni kevés figyelmet, szeretetet”.
Gáspár Krisztina április óta minden szabadidejét arra fordítja, hogy a speciális nevelést igénylő gyermekekkel és felnőttekkel foglalkozzon (a legfiatalabb 4 éves, a legidősebb 59). Célja az, hogy helyzetüket elfogadtassa az egészséges emberekkel, a társadalommal.
– A csoportba egészséges gyerekeket is bevonok, épp azért, hogy szokják meg az együttlétet a speciális nevelést igénylő gyerekekkel, akikre később, felnőtt korukban így biztosan nem fognak mutogatni, mert lelkükben ott lesz a befogadás készsége – nyilatkozta lapunknak az előadás után.
Szívesen végzi mindezt, a legnagyobb köszönetet munkájáért pedig éppen tőlük, a speciális nevelést igénylőktől kapja, akik azt mondják, megváltoztatta életüket ez a foglalkozás, a zene, az éneklés.