Felhívás!

Ajánló

KONCERT

Vasárnap a feldobolyi református templomban, a 11 órás istentisztelet után a kovásznai Neo-Gitár-Alfa ifjúsági gitáregyüttes lép fel Kurta Béla tanár vezetésével. Közreműködnek: Fejér Milán, Karácsony Attila, Kovács Krisztián, Seres Balázs, Szabó Róbert, Tóth Ágota diákok.

MOZGÁSSZÍNHÁZ

Az M Studio előadásai a Háromszék Táncstúdióban: ma 19 órától LIFT – boys will be boys; október 17-én 19 órától Sírunk, nevetünk.

XI. SZÉKELYFÖLD NAPOK

A Székelyföld Napok rendezvényeinek túlnyomó része virtuális térbe költözött (www.facebook.com/szekelyfoldnapok). A mai program: 8:00 Háromszéki Arcképcsarnok: Botka László (riport); 9:00 Eszes Gyurka és az Ezmók – Folker együttes (koncertfelvétel); 13:00 A Pódium színtársulat műsora; 21:00 Kaptár dokumentumfilm-szemle – Tomi, Ervin és az iskola című dokumentumfilm bemutatása. Vasárnap: 10:00 Erdély régi templomai: Kézdiszentlélek és Kézdialbis – a Magyaradás archív felvétele; 11:00 Erdély régi templomai: Gidófalva és Lemhény – a Magyaradás archív felvétele; 15:00–18:00 A Kaptár dokumentumfilm-szemle díjátadó ünnepsége, a díjazott filmek vetítése; 21:00 M Studio – Rómeó és Júlia (előadás).

KIÁLLÍTÁS

* Szombaton, október 17-én 16 órától a csernátoni Haszmann Pál múzeum kertjében a Szent László legendáját bemutató kiállítást Jánó Mihály művészettörténész nyitja meg, házigazda: Dimény-Haszmann Orsolya.

* Vasárnap, október 18-án 14 órától a hidvégi református templomban, 17 órától pedig az árkosi unitárius templomban lehet megtekinteni a Kolonits István orgonaépítő munkásságát bemutató kiállítást, melyről Szőts Papp Zsuzsa, a Kovászna Megyei Művelődési Központ munkatársa beszél. Az orgonákat Lőfi Gellért tanár szólaltatja meg, akit Székely Kitti Fruzsina szoprán kísér.

MŰVÉSZ MOZI

Ma: 15:00 – 18:30 Kaptár – dokumentumfilm-szemle (ingyenes): 15:00 Százéves a Sztánai bál; 15:40 Gyuri; 16:00 Indulóra hangzik már a szó; 16:30 Szórvány Kulturális Karaván; 17:00 Az identitás megőrzése a szórványban; 17:30 Medvenyomok a hírekben; 16:45 Lassie hazatér (nem. kalandfilm, m. b.); 18:45 Corpus Christi (len. filmdráma, m. f.); 18:45 Becsületes tolvaj (am. krimi); 20:45 Seveled (magy. romantikus vígjáték); 21:00 Ava (am. krimi-dráma, m. b.).

* Szombaton: 11:00 Mulan (am. családi kaland, m. b.); 11:15 Állati jó kekszek (am.–kín.–sp. animációs film, r. b.); 15:00 – 18:30 – Kaptár – dokumentumfilm-szemle (ingyenes): 15:00 Kérem, tessék!; 15:30 Tündérország (Ferenc útja); 16:30 A Fili karnagya; 17:30 Cseberből vederbe; 16:45 Lassie hazatér (m. b.); 18:45 Miután összecsaptunk (am. romantikus film, m. b.); 18:45 Boldog idők (fr. vígjáték); 20:45 Made in Italy (ang.–ol. vígjáték, m. b.); 21:00 Ava.

* Vasárnap: 11:00 Mulan; 11:15 Lassie hazatér (m. b.); 15:00 – 18:30: Kaptár – dokumentumfilm-szemle (ingyenes): 15:00 Csonkavár a romokon; 15:30 A völgy hangja; 16:30 Tomi, Ervin és az iskola; 17:40 Falu fessön; 18:00 Kaptár – dokumentumfilm-szemle – díjazások, a zsűri és a díjazottak beszéde felvételről; 16:30 Mulan (m. b.); 18:45 Nagypapa hadművelet (am. vígjáték, m. b.); 18:45 Miután összecsaptunk (am. romantikus); 20:45 Ava (m. b.); 21:00 Seveled.

SZÍNHÁZ

Ma és vasárnap 19 órától Sepsiszentgyörgyön, a Tamási Áron Színház Kamaratermében Gogol Kártyások című darabja látható.

TÁRLATVEZETÉS

Ma 18 órától az Erdélyi Művészeti Központban a 2018-as fődíjas Jing Liu Mesterek (Masters) című kiállítása tekinthető meg Vargha Fruzsina művészettörténész szakmai tárlatvezetésével.

Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.