Medvetámadás Bölönben
Péntek reggel Bölön község határában, a Bölönpatak melletti Kisligeten medvetámadás ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Sepsiszentgyörgy polgármestere Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettessel és Vargha Fruzsina alpolgármesterrel együtt újságírók kíséretében járta be az egykori ipari létesítmény egy részét, miután a keddi tanácsülésen a város bejelentette: élni kíván elővásárlási jogával.
A több mint háromhektáros területen fekvő, impozáns ingatlannak csak azok a részei düledeznek, málladoznak, amiket az 1970-es, 1980-as években építettek hozzá. A régi, 120 éves falak tiszták, szárazak, a kovácsoltvas lépcsőkorlát stabil, az ablakok zárnak, a tetőszerkezet csak nagyon kevés helyen tűnik rongáltnak. A termekben még ott vannak a 2000-es évek elején telepített gépek, egyeseket holnap is be lehetne indítani, éppen túlestek a tesztüzemen.
Az udvaron tartott sajtóértekezleten Antal Árpád bemutatott néhány olyan ingatlant, amit visszaszerzett a város, és sikeresen használja, vagy most alakítja át a közösség érdekében, ilyen például az egykori Zoocomp területe (most ipari park), a Bene-házat (vadászmúzeum), a Bodok szálló (kulturális centrum készül), a volt Romtelecom (EMÜK). A megszerzendő ingatlanok közé sorolta még a szakszervezetek művelődési házát és az egykori Hungária szálló (ma posta) épületét is.
– Ezt a helyet egy olyan csodálatos innovatív térré szeretnénk alakítani, ahová bejárnak játszani, szórakozni, mozogni, gyakorlati fizikaórákat tartani, tanulni nem csak Székelyföld, hanem Barcaság fiataljai. Sok mindennek kerül itt hely, de amit mindenképpen meg szeretnénk valósítani, az egy interaktív tudományos játszóház. Mintaként a mosonmagyaróvári Futura játszóház szolgál, ami olyan, mint a budapesti Csodák Palotája, csak egy kicsit vagányabb. A miénk olyan lesz, mint a Futura, csak egy kicsit vagányabb – mutatta az irányt a polgármester.
Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes, korábbi művelődési miniszter leszögezte: minden ipari műemléket meg kell őrizni, fel kell újítani, a közösség szolgálatába kell állítani, és ezt – konkrét programok esetén – kormánypénzből is támogathatónak tartja. „Messziről jött ember sok mindent mondhatna”, hogy mire kell használni, de legjobb az, ha hallgat, és a helyiekre bízza a döntést – állapította meg.
Vargha Fruzsina, aki nem is olyan régen kulturális műemlékvédelemből mesterizett, azt mondja: túlságosan sok szó esik a templomokról, és méltánytalanul kevés az ipari emlékekről, és hogy ez mekkora hiba, arra az egykori dohánygyár a legjobb példa. Egyelőre az adásvételi szerződés aláírásánál tartanak, az épületben még óriási mennyiségű (12 ezer tonna) dohány és cigaretta (190 tonna) is van, a gépek sem az önkormányzatot illetik.
A sepsiszentgyörgyi dohánygyár építésére ifjabb Gödri Ferenc, a város egykori polgármestere pályázott a budapesti kormánynál, egyebek mellett arra hivatkozva, hogy – főleg Szemerján – hagyománya van a dohánytermesztésnek. Az épület 1901 és 1907 között épült, 80 munkással kezdett, de volt olyan időszak, amikor 1200 embernek biztosított megélhetést.
A város, a megye a béka bokája alatt van! Nuku infrastruktura(XXI.évszázadi), nuku jól fizetett munkahelyek, de az adófizetők pénzére vásárolnak egy szép, de méregdrága ingatlant ahol Árpi Fruzsival játszóteret, ifiakármicsodát álmodott meg! Nem jobb lett volna kisebb fába vágni a fejszét?! Úgy csinálnak mint az óvodás a játéküzletben: még csak ez, még csak az😂
Vagy, hogy a sok gyerektelen karrierista fitymakupac is megértse, olyan orosz katonás az egész! Aranyhal, ruszki,3 kivánság.. 1 változzon a tenger vodkává! 2 a patak vize is változzon vodkává! 3. kivánság…ööö még egy pohárka vodka!🤣
5 millió € ból mi mindent lehetne….
Amúgy ott mit kóstál 1 nm terület?! Hát az elterelő uton?!😆