Nehéz idők jönnek a hiteleseknek!
Több ezren kérték eddig az átállást a jelzáloghitelesek esetében alkalmazott hat hón...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kivitel és behozatal mérlegének szempontjából első helyen állt Belgium 3,8 milliárd euró értékkel, második Németország 3,7 milliárd euróval, harmadik Románia 1,7 milliárd euróval. Konkrétan Románia esetében az áruexportok összértéke 2,295 milliárd euró, az importé pedig 585 millió euró. Az afrikai piacokon a legjelentősebb tavalyi visszaesést Olaszország, Nagy-Britannia és Spanyolország neve mellett jegyzik. Az Európai Unió 28 tagállama összesen 152 milliárd euró értékű árut exportált Afrikába, az importok összege 151 milliárd euró volt, ami azt is jelenti, némelyik európai állam többet vett, mint amennyit eladott. Sokféle áruféleségnél az európai államok, illetve cégek, kereskedelmi vállalatok viszonteladók, így történhet meg, hogy például Romániából évtizedek óta szállítanak külföldre banánt és egyéb déli gyümölcsöket, de érkezett olyan banánszállítmány is, amelynek eladója európai állam.
(bl)