Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Kalandozás a királyok korába

Kalandozás a királyok korába Cseperedő

A Gyöngyök és gyémántok általános műveltségi vetélkedősorozat a 18. állomásához érkezett, ezúttal az Árpád-kori Magyarország színes világába szólítva a hetedik és nyolcadik osztályos diákokat.

Különleges történelmi zarándoklat résztvevői voltak az elmúlt hétvégén a háromszéki 7–8. osztályosok. A szegedi Rókusi Általános Iskola által szervezett Gyöngyök és gyémántok Árpád örökében tehetséggondozó műveltségi vetélkedő döntőjében mérték össze tudásukat, rátermettségüket, ügyességüket anyaországi és a szlovákiai Dunaszerdahelyről érkezett diákokkal a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceum, a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum és a székelytamásfalvi Thury Gergely Általános Iskola 4-4 fős csapatai. A kétfordulós versenyre negyven csapat nevezett be. Az első fordulóban nehéz próbatételeket álltak ki a versenyzők, hiszen igényes pályamunkák elkészítésével kellett meggyőzzék a szakmai zsűrit arról, hogy a legjobbak között a helyük. Ezek elbírálása után 16 csapat kapott meghívást a rangos vetélkedő döntőjére.

A gyerekeknek egy történelmi időutazásban volt részük a felkészülés során, ugyanis megismerkedtek az Árpád-kori Magyarország történelmével, kultúrájával. Királyok tettei, szerzetesek és szerzetesrendek mindennapjai, szentek élete elevenedett meg lépésről-lépésre a fáradságos és nagyon nehéz munka egész ideje alatt. Az igényes munka meghozta gyümölcsét: a Kőrösi Csoma Sándor Líceum Anonymus csapata (Csősz Ákos, Gyerő József, Ambrus Édua és Czilli Anna-Klára) negyedik, a Thury Gergely Általános Iskola Székely sámánok csapata (Harai Gergely, Nyáguly-Kopacz Alpár, Kovács Enikő-Júlia, Mátyás Mercedesz-Klaudia) ötödik, míg a Mikes Kelemen Elméleti Líceum Magyar tulipán csapata (Jelen Viktória, Molnár Réka Katalin, Papp Ede Balázs, Török Alfonz Konrád) hatodik. helyezést ért el. A kovásznai diákokat Lőrincz Lilla-Tünde és Tánczos Szende-Irén készítette fel a versenyre, a székelytamásfalviakat Konsza Júlia Johanna és Tompa Réka, míg a megyeszékhelyieket Haszmann Júlia-Réka, Joos Csilla-Rozália, Mátyás-Péter Erzsébet és Varga Csilla.

A diákok az értékes könyvjutalmakon kívül magukkal hozhatták egy egész napos múltidézés csodálatos élményeit, valamint azt a tanulságot, hogy összefogással, odaadással és áldozatvállalással lehet olyan igazgyöngyöket varázsolni, amelyek valódi értékek hordozói, és amelyekre szüksége van Árpád minden mai örökösének.

Tánczos Szende, történelemtanár

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások