Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Jó csapattal eredmények is születnek

Jó csapattal eredmények is születnek Kovászna megye

Tizedik születésnapját, azaz fennállásának 10. évfordulóját ünnepelte pénteken a Turulmadár Ifjúsági Iroda közössége, alapítók és legifjabb mentoráltak egyaránt.

A születésnapon a hajdani alapítók, Furus Levente elnök és Nemes Előd szóltak röviden a kezdetekről, majd Máthé János mutatta be a DOFE-program keretében mentorált csapatok vizsgájáról, a mobiltelefon nélküli kalandtúráról szóló kisfilmeket. A jelenlévő önkéntesek, akik a legkitartóbbnak bizonyultak a program során – hiszen lemorzsolódás mindig van – megkapták a teljesítményüket elismerő oklevelet, hasonlóképpen a több éve hűséges munkatársak, majd kötetlen beszélgetéssel folytatódott az este.

2007-ben a Regös Ifjúsági és Közművelődési Egyesület és a Kovászna Megyei Művelődési Központ által meghirdetett, Háromszék legfiatalabb települése címéért kiírt versenyen együtt indultak az Erdélyi Magyar Ifjak háromszéki szervezete, a sepsiszentgyörgyi Dávid Ferenc Ifjúsági Egyesület és a 115-ös Bölöni Farkas Sándor cserkészcsapat, a versenyt meg is nyerték, vele azt a teljes iroda-felszerelést is, amelyet attól fogva a Turulmadár Ifjúsági Iroda működtetett. Már a kezdetektől az oktatásfejlesztésre és nevelésre esküdtek fel, így Hagyományőrző napokat szerveztek, aztán önkéntes útmutatót állítottak össze, elindították a Berde Mózsa-kört, amelynek keretében hetente foglalkoznak a hátrányos helyzetű diákokkal most már nemcsak Sepsiszentgyörgyön, hanem Kökösben, Cófalván, Nagyajtán és Középajtán is, de tovább is terjeszkednének a programmal Barót és Kovászna felé. Létrehozták a Tandem kerékpáriskolát, amely egyszerre népszerűsíti az egészséges életmódot és oktat egy hiányterületen (közlekedési tudnivalókat) és egyedüli magyar szervezetként bonyolítják a Duke of Edinburgh’s Awards (DOFE), Fülöp herceg által elindított személyiségfejlesztő programot, amely a diákok testi, szellemi, fejlődését szolgálja. Ez a világ több mint száz országában működik már, de a Turulmadarasok kiváltsága, hogy magyarra is átültethetik.

Nagyon sok önkéntes diák, tanár, mentor kapcsolódott be a 10 év során a programba, akiknek többsége éveken át kitartott és kitart, értékelvén a jó hangulatot és a fejlődést, az elért eredményeket. A szentgyörgyi ifjúság 20%-a megfordult az irodájukban, a rendezvényeiken pedig 9500-an vettek részt, a folyamatos munkát közel 15 ezer önkéntes munkaóra tette lehetővé – ismertették a tevékenységük számadatait.

Furus Leventét is megkérdeztük, mi a legnagyobb elégtétele visszanézve erre az évtizedre: „Maga a 10 év” – felelte, és bár a jövőt illetően borús felhangokkal – a kormány által gyakorolt kiszámíthatatlanságra utalva – mégis sok tervről számolt be. „A legfontosabb a fenntarthatóság lenne, azaz egy jó működést lehetővé tevő állandó finanszírozás, továbbá reménykedünk abban, hogy sikerül új székházba költözni a jelenlegi Lábas Házi irodából, amelyet kinőttünk, az önkéntes platformot és a Berde Mózsa-körben folyó tevékenységet is szeretnénk újragondolni és továbbfejleszteni.”

Ő maga még 3–4 évig folytatná ezt a tevékenységét, azt követően megérett a váltásra az idő, fejtette ki az ifjúsági iroda vezetője.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük