Hamis, hamis, hamis…
Közírók álláspontja, véleménye közérdekű kérdések, gondok kapcsán.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Felkérjük Tusa Levente polgármestert, hogy nézzen rá végre K. Á. helyi juhász esztenájára Kézdimárkosfalván. Nem egyébért, de az állatvédelmi törvény értelmében az önkormányzatnak (ez esetben a polgármesternek) a kötelessége, hogy a kóborkutya-kérdést megoldja a saját községében.
A szóban forgó juhos gazda esztenáján nem elég, hogy a kutyák szabadon vannak, hanem amikor legeltetnek a közpázsiton vagy a kripta háta mögött, emberei akkor is visznek magukkal legalább 4–5 kutyát, nehogy fényes nappal, a falu között a medve elvigye a juhokat. De van egy bökkenő! A törvény értelmében sík területen (értse ez alatt: a mezőn) 150 juh mellé egyetlen egy kutya jár, dombvidéken két kutya lehet, míg hegyvidéken 150 juh mellett hrom kutya a megengedett. Falu között egyetlen egy kutya sem lehet a nyájjal (sem kicsi, sem nagy) – a törvény ezt is írja. Megértjük, hogy Márkosfalva mezővidék, de nem mező, tehát ott a papírforma szerint a közpázsiton vagy épp máshol a falu között – még a kripta mögött sem, mert az is a faluhoz tartozik –egyetlen kutya sem lehetne a juhok mellett.
Továbbá a törvény azt is kimondja, hogy ilyen esetben ezek a kutyák gazdátlan (vagyis kóbor) kutyáknak számítanak, és innentől pedig a romániai törvénykezés értelmében igenis a polgármesteri hivatal dolga, hogy rendet tegyen: vagy úgy, hogy feljelentést tesz a rendőrségen, vagy pedig felveszi a kapcsolatot az állatvédőkkel.
Tudjuk, hogy sokaknak rosszul esik, ha szólnak a kutyák miatt, de legyünk már annyira tisztességesek, hogy tartsuk be a törvényt, mert az úton gyerekek is járnak, főleg délután van veszély, amikor jönnek haza az iskolából. Csak egyszer kell a bajnak megtörténnie, és akkor onnantól már az önök felelőssége lesz, ami miatt ez bekövetkezik.
A kézdimárkosfalvi szülők egy csoportja