Utolsóelőtti helyen a román válogatott

Utolsóelőtti helyen a román válogatott Sport

A sepsiszentgyörgyi Ioachim Adriennt által erősített U16-os román válogatott a 15. helyen zárta a Szófiában megtartott B-osztályos kosárlabda Európa-bajnokságot, miután a 9–16. helyért kiírt helyosztón két vereséget és egy győzelmet jegyzett.

A Mădălin Pipera által irányított válogatott két győzelemmel és három vereséggel fejezte be a csoportkört, így csoportharmadikként kezdték a helyosztókat. Itt az első mérkőzésen mindössze egy ponttal kaptak ki a fehéroroszoktól (52–53). Ioachim Adrienn ezen a meccsen 18 percet játszott és 4 pontot szerzett. Ezt követően Hollandiától szenvedtek súlyos, 25 pontos vereséget (61–86). Adrienn itt már kezdőként lépett pályára, 6 perc alatt 2 pontot jegyzett. Az Európa-bajnokságon Románia utoljára Luxemburg ellen játszott, itt már magabiztos, 69–45 arányú győzelmet arattak a mieink. A Sepsi ISK reménysége ezen a találkozón 10 perc játéklehetőséget kapott, amit egy ponttal hálált meg. Adrienn a szófiai Eb-n összesen 64 percet játszott a román válogatott színeiben és 9 pontot szerzett. A kontinenstorna Szlovénia győzelmével zárult, Portugália és Horvátország egészítette ki a dobogót.