Kedden a KSE, szerdán a Sepsi SIC nyerte a háromszékiek összecsapását
Másfél év szünet után rendeztek ismét felnőtt női kosárlabda-mérkőzést a kézdivásárh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Idén sem sikerült kellő létszámú csapatot összegyűjteni a Kovászna megyei bajnokságba, 15 klub verseng az első helyért.
„Az együttesek pénzügyi helyzete semmivel sem javult. Azóta is azon a véleményen vagyok, hogy a helyi önkormányzatok rájöttek a koronavírus ideje alatt, hogy foci nélkül is van élet, most már nem szeretnének annyi pénzt belefektetni, mint korábban” – fejtette ki véleményét Oláh József.
Az is javában megnehezíti a csapatok dolgát, hogy az évek alatt egyre kevesebb az olyan fiatal, aki szívesen megy ki focizni és szeretne csapathoz tartozni.
„Ott van a kezükben az okostelefon, vagy kényelmesebb a számítógép előtt ülni, mint kimenni és kergetni a labdát. Az utóbbi időben nagyon sokat változott a gyerekek hozzáállása a sporthoz. Most, az az első kérdésük, hogy mit, mennyit kap hogy focizzon? A mi időnkben teljesen másképp volt: mi fizettünk, összepótoltunk és abból vette a csapat az üzemanyagot, ha kiszállásra kellett menni” – mutatott rá egy szintén komoly problémára a Kovászna Megyei Labdarúgó-szövetség elnöke.
Elmondása szerint az sem könnyíti meg a helyzetet, hogy nagyon sok fiatalt hívott be a Sepsi OSK próbajátékra, edzésekre, akiknek pedig nem jött ki a lépés, azok már nem szeretnének visszamenni a korábbi csapatukhoz.
„Szégyellik, hogy visszamenjenek a klubhoz, ahonnan elvándoroltak, inkább 16-17 évesen abbahagyják a focit, annak ellenére, hogy kiválóan játszottak a megyei bajnokságban” – mondta el Oláh József.
Mindenképp pozitívum, hogy az utóbbi időben egyre több csapat törekszik arra, hogy helyi játékosokból álljon a keret, azt megelőzően pedig sokkal inkább az volt a jellemző, hogy más megyékből igazoltak labdarúgókat.
„Tíz éve vagyok a szövetség elnöke, viszont már az elejétől próbáltam hangsúlyozni, hogy használják a saját játékosaikat, az itt képzett fiatalokat. Az igaz, hogy nagyon erős volt régebb a bajnokságunk, minden megyét vertünk, de ezzel lényegében nem értünk el semmit. Voltak csapatok, akik mégsem akartak szintet lépni, például Gelence. Rendben volt a pénzügyi helyzetük is, mégsem vállaltak be, hogy a harmadosztályba is kipróbálják magukat. Szerencsére a kézdivásárhelyi csapat egy adott pillanatban kellő bátorságot vett és most ott van a 3. Ligában, most ott is vannak súrlódások, de ezt ők kell megoldják” – fejezte ki magát.
Hozzátette, hogy azáltal, hogy egyre kevesebb játékos került a megyébe Brassóból, sokkal barátságosabbak lettek a csapatok egymással szemben, nem annyira jellemzőek a verekedések, sokkal inkább megkínálják egymást valamivel meccs előtt, vagy után.
„Nyílt titok, hogy a mi bajnokságunkat annak idején a brassai játékosok döntötték el egy kávézóban egymás között, hogy mikor melyik fél nyerjen. Szerencsére azóta a kluboknál a vezetőség rájött, hogy ennek nincs értelme. Természetesen most is akad 1-2 együttes, ahol muszáj, mert nincs annyi helyi fiatal és csak így tudják megoldani, de összességében ebből a szempontból javult a helyzet” – mutatott rá Oláh József.
A jelenlegi mezőny tizenöt csapatból áll, így minden fordulóban áll valamelyik gárda, a baróti és a bardoci csapat azonban mind közül kiemelkedik.
„Az erdővidékiek, a baróti és bardoci csapat a fejébe vette, hogy szeretne szintet lépni ez pedig egy remek, szórakoztató rivalizálást teremtett. Kétségtelen, hogy ők képezik a bajnokságban a kemény magot. A zágoni csapat is összeszedte magát az utóbbi időben, van egy nagyon jó edzőjük, aki a futballnak él, a segítségével pedig kiválóan teljesítenek az utóbbi időben” – zárta gondolatait a Kovászna Megyei Labdarúgó-szövetség elnöke.
Ami a jövőt illeti, megsaccolni sem lehet, mire lehet majd számítani, ugyanis most jönnek a választások, ez pedig nagyban befolyásolhatja a klubok pénzügyi helyzetét is. Oláh József abban bízik, hogy ismét lesz minden köszségben kellő mennyiségű fiatal ahhoz, hogy tündükölhessen a Kovászna megyei foci.
Sebestyén Ervin