Érmek Budapestről

A sepsiszentgyörgyi Sport-All SC 18 karatékája lépett küzdőtérre az elmúlt hétvégén a Budapest Open nemzetközi karateversenyen, amely Kelet-Közép-Európa egyik legnépesebb és legrangosabb mezőnyét felvonultató megmérettetése volt. 31 ország mintegy 1800 versenyzője mérte össze erejét a magyar fővárosban, köztük az MTK színeiben a Vass Hunor, Gal Radu és Gergely Tamás irányította 18 háromszéki sportoló is. Az intenzív nyári felkészülés után ez volt a szentgyörgyi karatékák idénybeli első versenye, ahol három érmet – egy arany és két bronz – szereztek. Mindhárom éremszerző kumite versenyszámban tette próbára magát: Török Panka (8–9 éves korosztály, -30 kg) aranyérmet nyert, míg Muntyán-Nagy Zorka (8–9 éves, +30 kg) és Benkő Zsolt (12–13 éves, +50 kg) bronzérmet szerzett. Bronzmérkőzést veszített Lukács Zoltán (12–13 éves, -50 kg) és Bartos Norbert (12–13 éves, +50 kg). A viadalon részt vett Baló Hunor, Bernád Vivien, Csorba Ede, Daragics Viktória, Gödri-Mártis Huba, Halmágyi Chanel, Halmágyi Márk, Ianculescu Zsófia, Péter Máté, Ruzsa Balázs, Tánczos M. Richárd, Uzoni Hanna és Vitályos Eszter is.

„A versenyt megelőző napokban közös edzéseink voltak az MTK Budapest karatékáival. Ez az idénynyitó verseny egyáltalán nem nevezhető könnyűnek, hiszen a gyerekek május óta nem versenyeztek. Nagyon sok mérkőzésük volt azoknak, akik éremközelbe kerültek, máskor két viadalon van ennyi meccsük a gyerekeknek. A színvonalra nem lehet panaszunk, komoly tapasztalatszerzési lehetőség volt” – mondta Vass Hunor edző. A Sport-All SC versenyen való részvételét Kovászna Megye Tanácsa támogatta.

Díjugratás Benedekmezőn

A Vadon Egyesület partnerségben Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalával, illetve a Kovászna Megyei Vöröskereszttel szeptember 23-án, szombaton 10 órától díjugrató versenyre várja az érdeklődőket Benedekmezőn, a Székelyföldi Lovasközpontban. A következő kategóriákban lehet nevezni: díjugratás (70–80 cm), díjugratás (90–100 cm), ügyességi verseny kezdőknek, illetve haladóknak. Szakkommentátor: Bajkó Tibor. Jelentkezni szeptember 21-ig lehet Nagy Eszternél (0731.329.227). A részvétel díjtalan.