Öt pont az MBB előnye

A listavezető MBB simán hozta a kötelezőt a kézdivásárhelyi öregfiúk minifoci-bajnokságának 11. fordulójában, az éllovas nyolcgólos győzelmet aratott az Ózon együttese felett, és öt pontra növelte előnyét a játéknapon álló Astrával szemben. A 11. forduló eredményei: Ózon–MBB 1–9, Goldim–Novo 4–15, Akarat–Skat Kart 2–8, Perkő–Csavar-Go 0–6, az Astra állt.

8. Akarat 10    10    0      0      14–53      0

A 12. forduló menetrendje (március 8.): Akarat–Csavar-Go, Astra–MBB, Goldim–Skat Kart, Ózon–Novo, a Perkő áll.

Döntőben a katalánok

A címvédő FC Barcelona jutott a labdarúgó spanyol Király-kupa döntőjébe, mivel az elődöntő szerdai visszavágóján 3–0-ra győzött a nagy rivális Real Madrid otthonában. A párharc február 6-án rendezett első mérkőzése 1–1-es döntetlennel zárult. A visszavágó első félidejében nem született gól, majd a második felvonás elején Luis Suárez szerzett vezetést a vendégeknek, akik a 69. percben Raphael Varane öngóljával, majd három perccel később Suárez büntetőjével eldöntötték az El Clásicót. Ez volt a két csapat 240. egymás elleni tétmérkőzése, ötven döntetlen mellett a Real Madrid és immár a Barcelona is 95 győzelemmel rendelkezik. A címvédő Barcelona korábban negyvenszer volt döntős a Király Kupában, harmincszor nyert, köztük a legutóbbi négy kiírásban. Az idei finálét május 25-én rendezik. A két csapat legközelebb szombat este találkozik egymással, a bajnoki rangadóra ugyancsak Madridban kerül sor.

Mörk Bukarestben

A Győri Audi ETO átlövője, Nora Mörk a román bajnok CSM Bukarestnél folytatja pályafutását – jelentette be a 27 éves kézilabdázó. Az ETO-nál három évet lehúzó jobbátlövő hozzátette, a következő időszakban maximálisan a Győrre szeretne koncentrálni, és minden, a játékostársakkal és szurkolókkal töltött percet élvezni akar. Mörk 2018 februárjában súlyos keresztszalag-szakadást szenvedett, majd szeptemberben kiderült, újra meg kell műteni.