Remek játékkal győzött a KSE

Remek játékkal győzött a KSE Sport

Szombaton, a labdarúgó a III. Liga 5. csoportja alapszakaszának 12. fordulójában rendezett mérkőzésen a Kézdivásárhelyi SE remek kilencven perc után a Tatrangi Ciucaș otthonából hozta el a győzelemért járó három pontot.

A kézdivásárhelyi kék-fehérek idénybeli egyik legjobb mérkőzésüket vívták a Brassó megyei csapat ellen. Călin Moldovan legényei remek, fegyelmezett védekezéssel és gyors ellentámadásokkal kényszerítették térdre a kiesésért vívott küzdelemben a fő ellenlábasnak számító házigazda alakulatot.

Az első játékrészben egyetlen helyzetet sikerült kialakítani a tatrangiaknak, ám az nem hagyott nyomot az eredményjelző táblán. Ezzel szemben a magabiztosan és elszántan játszó kézdiek Agafiței révén a 43. percben vezetéshez jutottak, így a csapatok egygólos kézdi előnynél vonultak szünetre.

A második félidő zömében egykapus játék tanúi lehettek a nézők, a kézdiek rendesen beszorították térfelükre a tatrangiakat, ennek megfelelően a KSE háromgólosra növelte előnyét: előbb a 66. percben Turcu szerezte meg csapata második gólját, majd a 72-ben Ketesdi is megzörgette a tatrangiak hálóját (0–3). Innentől kezdve a kézdiek visszavettek a tempóból és a házigazdák próbálták menteni a menthetőt. Két ízben, a 78., illetve a 83. percekben be is találtak Bunduc hálójába, ám ennél többre nem futotta igyekezetükből, és a hármas sípszó után a Kézdivásárhelyi SE megérdemelten zsebelte be a három pontot. „Nagyon fontos mérkőzés volt számunkra a mai” – nyilatkozta lapunknak Rancz Lajos, a KSE elnöke.

A következő fordulóban a kék-fehérek hazai pályán a sereghajtó Brassói SR Municipal gyüttesét fogadják, és győzelem esetén megelőzhetik az ugyancsak 11 pontos, ám jobb gólaránnyal rendelkezőTatrangi Ciucaș-t a tabellán.