Nem tudták felvenni a versenyt

Nem tudták felvenni a versenyt Sport

Két vereséget összegzett a román válogatott a 2021-es női kosárlabda Európa-bajnokság selejtező-sorozatának 3. és 4. fordulójában, amelyet a rigai „buborékban” rendeztek meg.

A több alapemberét is nélkülözni kényszerülő Románia pénteken súlyos, 22 pontos vereséget szenvedett Olaszországtól, amely 12–0-s rohammal indított, majd a folytatásban sem engedte ki kezéből a mérkőzést, végül 68–90 (15–27, 16–24, 17–12, 20–27) arányban győzedelmeskedett. A Sepsi–SIC játékosai közül, Ioana Ghizilă 16 pontot, 3 lepattanót és 5 gólpasszt dobott be a közösbe, Annemarie Gödri-Părău 4 pontot, 1 lepattanót és 5 gólpasszt jegyzett, míg Orbán Nicolett neve mellé 2 pont került.

Vasárnap Dánia volt a trikolórok ellenfele, akik ezúttal villámrajtot vettek, és uralták az első negyedet. A második negyed felénél 15 pontos volt a román fór (25–40), azonban a dánok 48-nál kiegyenlítettek, innentől pedig átvették az irányítást, a sok hibát halmozó román válogatott nem tudott visszajönni játékba, 74–91 (27–19, 17–18, 14–31, 16–23) arányban alulmaradt. Annemarie Gödri-Părău kimagaslóan teljesített (19 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz), de Orbán Nicolett is odatette magát (8 pont, 6 lepattanó). Ioana Ghizilă 3 pontot és 4 gólpasszt jegyzett, Kelemen Kincső pedig 1 lepattanót.