Hibátlan a Sepsi-SIC

Hibátlan a Sepsi-SIC Sport

A Sepsi-SIC magabiztosan nyerte a Rapid elleni rangadót a női kosárlabda Nemzeti Ligában, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a bajnokságot. A háromszéki bajnokcsapat ismét Törökország felé veszi az irányt, csütörtökön a Bursa vendégeként igyekszik újabb győzelmet aratni.

Az előzetes várakozásokkal ellentétben a nyáron megerősödött Rapid nem tudta megszorongatni a Sepsi-SIC-et az 5. játéknap rangadóján, a címvédő már az ötödik percben tíz ponttal vezetett (5–15), és a folytatásban sem adott esélyt a fővárosiaknak, végig vezetve húzta be a mérkőzést. 10 perc után 16–26 állt az eredményjelzőn. A játék képe a második negyedben sem változott, félidőben már hússzal vezettek a mieink (29–49). A különbség egyre csak nőtt, Zoran Mikes bő rotációt alkalmazott, pár percet minden nevezett játékos a pályán tölthetett. A Sepsi-SIC végül 28 ponttal nyert, a mezőny legeredményesebbjeként Khadijiah Cave 23 pontot szerzett.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 5. forduló: Bukaresti Rapid–Sepsi-SIC 62–90 (16–26, 13–23, 15–23, 18–18). Sepsi-SIC: Ghizilă 4/3, Cave 23/6, Gödri-Părău 3, Mununga 5, Hristova 20, Mititelu 5/3, Jones 10/6, Cătinean 2, Jespersen 13/9, Kmetovska 2, Pop, Toma 3/3.

További eredmények: CSM Târgoviște – Bukaresti Agronomia 59–66, Alexandria – Marosvásárhelyi Sirius 50–47, Kolozsvári U – Brassói Olimpia 65–71. A Kézdivásárhelyi SE állt.