Gyenge futball, hazai vereség a KSE számára

Gyenge futball, hazai vereség a KSE számára Sport

Szombaton a labdarúgó a III. Liga 5. csoportja 7. fordulójában rendezett mérkőzésen a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán maradt alul a Brassói Kids Tâmpa csapatával szemben.

A kezdeti puhatolózás után a brassói „kölykök” magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 2. percben Zota lőtt mellé, az 5. percben Fábián csípett el egy veszélyes beadást. A céhes városi kék-fehérek válasza nem sokáig váratott magára, ám előbb Albu beadása nem talált el a címzetthez (6. perc), majd Ketesdi beadásából Turcu nem találta el a kaput (7. perc). A folytatásban a Cenk alatti alakulat futballozott többet, és a 40. percben Zota szabadrúgása meg is zörgette Fábián hálóját, ám egy, a kapust zavaró brassói játékos leshelyzete miatt a bíró érvénytelenítette a gólt. Aztán az első játékrész utolsó percében az addig takaréklángon focizó KSE szerezte meg a vezetést: Agafiței közeli lövését követően a védőn megpattanó labda a tehetetlen Popa mellett a kapuba vágódott, így a csapatok 1–0-s hazai vezetésnél vonultak pihenőre.

A második játékrészben Sánta is felsorakozott Turcu mellé a kék-fehérek támadósorába, ám a csatár mindössze 15 percig erősítette csapatát: a 60. percben a második sárgalapot is begyűjtötte egy középpályán elkövetett faultot követően (az elsőt egy vitatható leshelyzetet követően kapta), emberhátrányban hagyva csapatát. A szabadrúgásból Zota egyenlített és innentől az emberfölényben játszó Kids Tâmpa uralta a mezőnyt. Ez a tabellán is megmutatkozott, a 82. percben Sburlea góljával átvették a vezetést a brassóiak (1–2), majd a 85. percben Nechita állította be az 1–3-as végeredményt. Ennél jobb folytatásra lesz szükség egy hét múlva a Curița-i kiszálláson.

III. Liga, 5. csoport, 7. forduló

KSE – Brassói Kids Tâmpa 1–3 (1–0)

Góllövők: Agafiței (44.), ill. Zota (60.), Sburlea (82.), Nechita (85.).

KSE: Fábián – Bîntă, Circa, Albu, Sütő, Gajdó, Turcu, Știubea, Ketesdi, Agafiței, Bandi. Cserék: Bunduc, Zöld, Kapusi, Gergely, Fülöp, Sánta, Dobos, Demeter. Vezetőedző: Călin Moldovan.

Kids Tâmpa: Popa – Necula, Stăncuțu, Sburlea, Răjuiță, Iorga, Goșman, Moldovan, Popa, Zota, Nechita. Cserék: Alex, Bordea, Plăiașu, Antone, Nicolau, Ungureanu, Grideanu. Edző: Ionuț Murariu

Sima idegenbeli győzelem

A Sepsiszentgyörgyi OSK farmcsapatával mindössze 45 percig bírta tartani a lépést a pont nélküli sereghajtó Brassói Municipal együttese hazai pályán. A gólnélküli első félidő után Valentin Suciu legényei megrázták magukat és 3–0-s győzelmet arattak fej-fej mellett haladva a dobogs helyezésért folytatott küzdelemben a Zernyesti Olimpic-kal.

Brassói ACS SR Municipal – Sepsi OSK II 0–3 (0–0)

Góllövők: Grigore Iustin, Fehér Szilárd, Sandu Daniel.